Piłka nożna: Tarnovia z Pucharem Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej

Czwartoligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne zdobyła piłkarski Puchar Polski w strefie poznańskiej WZPN. W środowym spotkaniu finałowym zespół z Tarnowa Podgórnego wygrał na stadionie rywala z występującym w klasie okręgowej Huraganem Pobiedziska 2:0 (0:0).

Spotkanie było zacięte, ale drużyną nieco lepszą była Tarnovia, która swą wyższość udokumentowała w drugiej połowie po bramkach Arkadiusza Trzcińskiego (61) oraz Artura Grządzielewskiego (80).

W pierwszej rundzie PP już na szczeblu WZPN, Tarnovia zmierzy się 5 czerwca na wyjeździe ze zdobywcą PP w okręgu kaliskim Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

W środę poznaliśmy także drugiego finalistę PP w okręgu pilskim. Został nim Lubuszanin Trzcianka, który na wyjeździe pokonał w rzutach karnych Noteć Czarnków. Mimo dogrywki mecz zakończył się remisem 2:2. Finał Lubuszanin - Nielba II Wągrowiec odbędzie się 6 czerwca w Rosku.