18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Test OBUT: Sprawdzian trzecioklasistów w szkołach podstawowych [ARKUSZE, ROZWIĄZANIA, ZDJĘCIA]

KAS, KS
Test OBUT w Sportowej Szkole Podstawowej nr 13 przy Al. Niepodleglości
Test OBUT w Sportowej Szkole Podstawowej nr 13 przy Al. Niepodleglości Waldemar Wylegalski
Test OBUT. Uczniowie trzecich klas szkół podstawowych przystąpili do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasisty. Ma sprawdzić, czy uczeń kończący trzecią klasę szkoły podstawowej potrafi: pisać, czytać i liczyć oraz czy posada umiejętności wykorzystania zdobytych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki w testach OBUT. Na rozwiązanie każdego z testów mieli po 40 minut. Między testami uczniowie mogli skorzystać z krótkiej przerwy.

ZOBACZ ARKUSZE I ROZWIĄZANIA:
TEST OBUT - JĘZYK POLSKI - ZESTAW 1
TEST OBUT - JĘZYK POLSKI - ZESTAW 2
TEST OBUT - MATEMATYKA - ZESTAW 1
TEST OBUT - MATEMATYKA - ZESTAW 2

Trzecioklasiści zmierzą się z dwoma testami, w którym rozwiążą po kilkanaście zadań. Są one najczęściej ułożone na podstawie tekstu do czytania ze zrozumieniem. Większość z nich wymagać będzie zaznaczenia jednej poprawnej odpowiedzi, ale w przypadku kilku zadań otwartych trzeba się będzie wykazać umiejętnością stworzenia dłuższej formy i zredagowania własnej wypowiedzi.

Arkusze skonstruowano tak, by zbadać, jak dzieci czytają, piszą, rozumieją, korzystają z informacji oraz wykorzystują wiedzę w praktyce. Po zakończeniu i sprawdzeniu próby do szkół trafią specjalne raporty, ze szczegółowym omówieniem wyników każdego z uczniów. Dostaną je zarówno nauczyciele, jak i rodzice dziewięciolatków.

Zdaniem Zbigniewa Burkietowicza, dyrektora poznańskiej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 13, należy regularnie sprawdzać poziom wiedzy uczniów, by wyłapać ewentualne spadki formy z przedmiotów humanistycznych i ścisłych.
- To pomaga nam ocenić, czy dzieci opanowały podstawowe umiejętności. Pozwala też nakreślić zadania, tak by już od czwartej klasy ukierunkować naukę dzieci: czy może potrzebują zajęć dodatkowych, wyrównawczych z jakiegoś przedmiotu. Potem kolejny próby test robimy w piątej klasie, a następnie w szóstej - tłumaczy Zbigniew Burkietowicz.

Po ubiegłorocznym sprawdzianie okazało się, że uczniowie trzecich klas szkół podstawowych potrafią czytać i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. Słabo natomiast radzą sobie z wnioskowaniem na podstawie danych zawartych w tekście, nie wiedzą też jak korzystać z informacji.

Po godzinie 12 na naszej stronie opublikujemy arkusze testów i przykładowe odpowiedzi.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski