Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiera "Visali" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Elżbieta Podolska
Takich emocji, jakie były w poniedziałek wieczorem w Teatrze Muzycznym, dawno nie było na żadnej poznańskiej premierze. Nie wiadomo, kto miał większą tremę - artyści na scenie, czy publiczność na widowni.

Takich emocji, jakie były w poniedziałek wieczorem w Teatrze Muzycznym, dawno nie było na żadnej poznańskiej premierze. Nie wiadomo kto miał większą tremę - artyści na scenie czy publiczność na widowni.

Miejsca wypełnione w całości. Widzowie w galowych strojach z kwiatami w dłoniach. Kiedy rozległy się pierwsze takty muzyki zaległa niesamowita cisza. Potem każda scena była nagradzana burzliwymi oklaskami. Co chwilę podnosił się szmer głosów - zobacz, zobacz to ona. Jak tańczy! Jest niesamowita! I rzeczywiście było niesamowicie, bo na deskach Teatru Muzycznego pojawiali się uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej od lat 4 do 15. Kilkadziesiąt młodych tancerek i jeden chłopiec, Juliusz, który także radził sobie doskonale.

Spektakl "Visalia“ to inspirowana obrazem "Dziwny Ogród“ Józefa Mehoffera historia o poszukiwaniu szczęścia. Każda scena jest rzeczywiście jak malowana pędzlem artysty. Obrazy wyłaniają się powoli, by na końcu zastygnąć na kikanaście sekund. Niesamowite kostiumy zaprojektowane przez Annę Niedźwiedź, która jest także pomysłodawczynią, reżyserem i jedną z choreografów, a także przez Hannę Kryszczyńską - robią wrażenie na każdym. Różnorodne, kolorowe przyciągające wzrok - bajkowe. Do tego dobrze dobrana muzyka.

Choreografia współtworzona także przez Angelikę Kaczmarek, Lidię Zwolińską, Wierę Szymańską i Irynę Prakharenko została tak przygotowana, żeby nawet te najmłodsze dzieci mogły się wykazać swoimi baletowymi umiejętnościami. Każde z nich ma szansę choć przez chwilę pokazać się z przodu sceny.

Wzrok przyciąga także scenografia stworzona przez Sławomira Wrembela, którego obrazy można było oglądać w przerwie spektaklu.
Dla rodziców obserwujących to przedstawienie, które powstawało przez nieomal cały rok szkolny, było rzeczywiście niesamowitym przeżyciem.

-Jestem dumna z moich uczniów - mówiła po przedstawieniu Anna Niedźwiedź. - Tak naprawdę nie musiałam być z nimi za kulisami. Doskonale wiedzieli kiedy mają wyjść na scenę i co zatańczyć. Są niesamowici. Ale to też zasługa rodziców, którzy tak wiele dla was poświęcają.

Spektakl, po tych słowach zakończył się burzą braw, ale artystów dla swoich rodzin, które tego wieczora zasiadły na widowni.

Kolejne spektakle 27 maja o godz. 11 i 15 czerwca o godz. 17.

NAJNOWSZE INFORMACJE Z POZNANIA I WIELKOPOLSKI: GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski