Proces o zniesławienie: zeznawali kolejni profesorowie

  Proces o zniesławienie: zeznawali kolejni profesorowie

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj w procesie o zniesławienie Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, przez prof. Jana Winieckiego zeznawali kolejni profesorowie ekonomii: Ryszard Domański ze Szkoły Głównej Handlowej i Alfred Janc z poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.
  Obaj naukowcy wypowiadali się na temat nostryfikacji amerykańskiego dyplomu prezesa. Świadka z Warszawy najbardziej zaniepokoił fakt, że protokół posiedzenia Rady Wydziału, aprobującej decyzję pozytywną dla Sławomira Skrzypka, zniknął z komputera w dziekanacie.

  Z kolei poznański ekonomista, jeden z doradców prezesa NBP, przyznał, że część komentarzy środowiska naukowego na jego temat była krytyczna, jednak nikt nie uczynił tego tak obelżywie jak profesor Winiecki.

  Jesienią 2007 roku profesor w swoim felietonie, opublikowanym na łamach naszej gazety, zakwestionował kompetencje, dyplomy i poziom wiedzy ekonomicznej prezesa.

  Poznański sąd zamierza w kwietniu przesłuchać byłego rektora Szkoły Głównej Handlowej. Być może wtedy ogłosi wyrok.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo