Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zmierzą się z Chrobrym Głogów o prawo gry w superlidze

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec w rewanżowym meczu barażowym wicemistrzów pierwszej ligi przegrali przed własną widownią z Wybrzeżem Gdańsk 22:23 (10:8), ale ponieważ tydzień wcześniej wygrali w Gdańsku 23:21, to podopieczni trenera Pawła Nocha zmierzą się z dziesiątą drużyną PGNiG Superligi Chrobrym Głogów w barażowym dwumeczu,decydującym o tym, który z tych zespołów występować będzie w następnym sezonie w krajowej elicie.

Po kwadransie spotkania Nielby z Wybrzeżem goście prowadzili dwoma bramkami, ale następnie żółto-czarni przejęli inicjatywę i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.Po zmianie stron wągrowiczanie starali się kontrolować wydarzenia na boisku i bardzo długo w pełni im się to udawało, gdyż 15 minut przed ostatnią syreną prowadzili różnicą czterech goli. Końcówka należała do gdańszczan, którzy odrobili straty, wygrywając ostatecznie 23:22.

Gdyby goście zdołali rzucić jeszcze jedną bramkę, to oni byliby rywalem Chrobrego, bo przy remisowym bilansie dwumeczu, decydowałaby większa ilość bramek zdobytych przez Wybrzeże na wyjeździe. Na szczęście dla nielbistów tak się nie stało, choć przyjezdni po objęciu prowadzenia 23:22. mieli jeszcze czas, aby brakującego im do szczęścia gola uzyskać.. Rzut na bramkę Nielby obronił świetnie spisujący się w całym meczu bramkarz żółto-czarnych Adrian Konczewski. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, pod początku do końca był to mecz walki.

Dodajmy, że ostatnie 20 minut gdańszczanie zmuszeni byli grać bez dopingu swoich kibiców.. Ponad 30-osobowa grupa sympatyków zespołu Wybrzeża została wyproszona z trybun przez służby porządkowe za... przeklinanie. Końcówkę meczu kibice z Gdańska spędzili pod halą w asyście policji.

Pierwszy mecz Nielby z Chrobrym w Wągrowcu już w najbliższą środę.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 22:23 (10:8)