Węgrzy uratowali honor. Kadar zaliczył asystę

KM
Tamas Kadar (drugi od lewej) w trakcie wrześniowego meczu z Rumunią
Tamas Kadar (drugi od lewej) w trakcie wrześniowego meczu z Rumunią Zsolt Czegledi
Reprezentacja Węgier dzięki bramkom w drugiej połowie meczu pokonała Wyspy Owcze 2:1, choć do przerwy przegrywała.

Ambitni piłkarze z Wysp Owczych dzięki bramce Roaldura Jacobsena w 11 min. prowadzili z Węgrami. Ci jednak do pracy zabrali się w drugiej połowie i dzięki dwóm bramkom Daniela Bode w 63 i 71 min. uratowali honor i pokonali amatorów z Wysp Owczych. Cały mecz na lewej stronie obrony Madziarów rozegrał Tamas Kadar, który przy pierwszej bramce zaliczył asystę. Z kolei Gergo Lovrencsics nawet nie wszedł na zmianę. Błysnął też Nemanja Nikolić z Legii, który podawał Bode przy drugiej bramce.

Węgrzy zajmują 3. miejsce w grupie F za Irlandią Północną i Rumunią. Wyprzedzają Finów, którzy wczoraj zremisowali 1:1 z Rumunią (przez 62 minuty zagrał Paulus Arajuuri, zaś Kasper Hamalainen na boisku spędził ostatnie 13 minut). Finowie nie mają szans nawet na baraże, zaś Węgrzy muszą liczyć na potknięcie wicelidera w spotkaniu z Wyspami Owczymi. Madziarowie prawdopodobnie zagrają więc w barażach.