Medyk Konin-AZS Biała Podlaska 2:1. 15 czerwca w Poznaniu finał Pucharu Polski z Unią Racibórz

Medyk Konin-AZS Biała Podlaska 2:1
Medyk Konin-AZS Biała Podlaska 2:1 archiwum polskapresse
Piłkarki Medyka Konin wystąpią w finale Pucharu Polski kobiet. W spotkaniu półfinałowym wicemistrzynie Polski po dogrywce pokonały na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie AZS PSW Biała Podlaska 2:1.

- Do awansu potrzebowaliśmy 120 minut, choć z przebiegu gry mój zespół powinien wygrać zdecydowanie i to w regulaminowym czasie. W zasadzie był to pojedynek moich moich podopiecznych z doskonale dysponowaną bramkarką rywalek Edytą Kanclerz, która z całą pewnością uratowała swoją drużynę przed o wiele wyraźniejszą porażką. Paradoksalnie to jej trochę pechowe wybicie piłki w samej końcówce dogrywki pozwoliło Annie Gawrońskiej zdobyć zwycięskiego gola - powiedział trener koninianek Roman Jaszczak.

Medyczki zdobyły prowadzenie w dziewiątej minucie, kiedy to Anna Gawrońska skutecznie wykończyła bardzo ładną akcję swojego zespołu. Korzystnym wynikiem koninianki cieszyły się zaledwie siedem minut. Pięknym strzałem z woleja wyrównała Ewelina Bolko.

Później trwał pojedynek piłkarek Medyka z Edytą Kanclerz, a rezultat remisowy utrzymywał się aż do 118. minuty. Wówczas bramkarka gości wybijając piłkę z piątego metra, zrobiła to tak nieszczęśliwie, że futbolówka po 30 metrach spadła wprost pod nogi Anny Gawrońskiej, która kapitalnym uderzeniem przelobowała najlepszą zawodniczkę meczu, przesądzając o sukcesie koninianek.

W drugim półfinale Unia Racibórz, która broni Pucharu Polski, na wyjeździe wygrała 3:0 z Golem Częstochowa.

Finał Medyk POLOmarket KWB Konin - Unia Racibórz zostanie rozegrany 15 czerwca o godzinie 15 na stadionie Warty Poznań.

Medyk POLOMarket KWB Konin - AZS Biała Podlaska 2:1 (1:1,1:1)