SuperRolnik Wielkopolski 2015: Wygrała kobieta!

  SuperRolnik Wielkopolski 2015: Wygrała kobieta!

  Milena Kochanowska, Zuzanna Musielak-Rybak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  SuperRolnik Wielkopolski 2015: Wygrała kobieta!
  1/20
  przejdź do galerii

  SuperRolnik Wielkopolski 2015: Wygrała kobieta! ©Zuzanna Musielak-Rybak

  W niedzielę uhonorowaliśmy trzech najlepszych gospodarzy regionu. SuperRolnikiem Wielkopolski 2015 została Arleta Linka z Dębienka.
  SuperRolnikiem Wielkopolski 2015 została Arleta Linka z Dębienka (gmina Stęszew, powiat poznański) Drugie i trzecie miejsce zajęli: Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego (gmina Chrzypsko Wielkie, powiat międzychodzki) i Maciej Oko ze Stróżewa (gmina Chodzież, powiat chodzieski).

  Uroczyste podsumowanie plebiscytu odbyło się wczoraj podczas Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ organizowanych w Centrum Edukacyjno–Wystawowym w Marszewie przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
  Targi w tym roku poświęcono eneregii odnawialnej. Nagrody wręczyli laureatom: Marcin Fuszpaniak, wiceprezes „Głosu Wielkopolskiego”, Adam Pawłowski, redaktor naczelny dziennika, wicemarszałek Krzysztof Grabowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej poseł Piotr Walkowski, europoseł Andrzej Grzyb oraz Ryszard Jaworski dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. SuperRolnikom serdecznie pogratulowała również senator Andżelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

  Laureatom towarzyszyły również ich rodziny, które nie ukrywały dumy ze swoich SuperRolników i wspólnie z pozostałymi uczestnikami marszewskich targów gromko oklaskiwały tych, którzy – jak podkreślił redaktor Adam Pawłowski – stawiają na nowoczesne rolnictwo, dbając przy tym o środowisko naturalne i potrafiąc wykorzystać skierowane do wielkopolskich gospodarzy formy pomocy.

  Wybór Marszewa na uroczyste podsumowanie naszego plebiscytu nie był przypadkowy. Jak zgodnie zaznaczali zaproszeni na targi goście, to właśnie tutaj idealnie widać współpracę pomiędzy wszystkimi podmiotami wpływającymi na rozwój regionalnej gospodarki. Tu rolnicy sprzedają i kupują nie tylko swoje plony, ale także maszyny czy narzędzia, tu mogą skorzystać z fachowego doradztwa, wziąć udział w szkoleniach, a wreszcie także liczyć na promocję swojej działalności ze strony mediów – tak, jak nasi laureaci i 51 pozostałych uczestników plebiscytu dzięki swojej obecności na łamach „Głosu”.

  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo