Wielki Tydzień na Kulczykpark

  Wielki Tydzień na Kulczykpark

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański sąd wyznaczył pierwsze terminy rozpraw kolejnego procesu prezydenta Ryszarda Grobelnego i jego urzędników. Tuż przed Wielkanocą, 8 i 9 kwietnia. Czyli w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
  W marcu ubiegłego roku samorządowcy zostali nieprawomocnie skazani za zbyt tanią sprzedaż działek Grażynie Kulczyk. Rozprawa apelacyjna odbyła się w listopadzie. Sąd drugiej instancji uchylił wyrok skazujący, a prezydent Grobelny nie stracił stanowiska.

  - Nie przesądza to o winie czy niewinności oskarżonych - zaznaczył wówczas sędzia Paweł Sypniewski, stwierdzając, że sąd pierwszej instancji nie udźwignął ciężaru tej sprawy. Czy uda się to kolejnemu składowi orzekającemu?

  Przypomnijmy, że zielonogórska prokuratura oskarżyła prezydenta, członka zarządu, architekta miasta i władze "Geopozu", że zbyt tanio sprzedali działki firmie Grażyny Kulczyk. Jako część zabytkowego parku, a powinny być droższe - jako teren pod inwestycje.

  Nieprawidłowe określenie przeznaczenia gruntu obniżyło wartość nieruchomości o prawie 7,4 mln. zł. Grażyna Kulczyk wybudowała tam drugie skrzydło Starego Browaru.Oskarżeni nie przyznali się do winy. Ich kolejny proces może potrwać nawet do końca kadencji Ryszarda Grobelnego. Pierwszy trwał przeszło rok.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Korekta 6 lat

  cia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Korekta 6 lat ale też długo.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To już prawie 8 lat ...

  cia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  trwa wyjaśnianie dlaczego w ogłoszeniu przetargowym Ryszard G. nie poinformował potencjalnych nabywców, że sprzedawany jest teren pod dzialalność komercyjną a nie kulturalną (muszla koncertowa:))....rozwiń całość

  trwa wyjaśnianie dlaczego w ogłoszeniu przetargowym Ryszard G. nie poinformował potencjalnych nabywców, że sprzedawany jest teren pod dzialalność komercyjną a nie kulturalną (muszla koncertowa:)).
  http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36030,1818287.htmlzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo