Niekontrolowana zmiana, czyli co się dzieje z Łazarzem

  Niekontrolowana zmiana, czyli co się dzieje z Łazarzem

  Filip Springer

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Łazarz bez wątpienia pięknieje w oczach. Kamienice zyskują odnowione elewacje, gdzie nie spojrzeć, powstają nowe osiedla mieszkaniowe, wprowadzają się nowi mieszkańcy. Dzielnica pozbywa się opinii jednej z najbardziej zaniedbanych i niebezpiecznych w Poznaniu.
  - Blisko stąd do centrum, spokojnie i cicho - mówi Magdalena Grześkowiak, studentka. Mieszkanie w jednej z łazarskich kamienic otrzymała w prezencie od rodziców na start w dorosłość, od kilku miesięcy na niemal wszystkich piętrach trwają tu remonty. - Myślałam, że będę mieszkała wśród starszych spokojnych ludzi, a tu wszędzie dookoła wprowadzają się młodzi - mówi zaskoczona.

  Gdy dokładniej przyjrzeć się wyremontowanym domom stojącym wzdłuż takich ulic jak Matejki, Kasprzaka czy Szczanieckiej, trudno jednak dostrzec w nich ślady życia.
  Na elewacjach niektórych z nich wiszą natomiast wielkie ogłoszenia o sprzedaży luksusowych mieszkań. Kolejne kamienice już zostały opróżnione z lokatorów i zamknięte. Chyba tylko kryzys ekonomiczny każe inwestorom poczekać z rozpoczęciem prac. Budynki stoją więc puste.

  - Dookoła wszyscy się wyprowadzają, właściciele mieszkań wypowiadają umowy o wynajem, inni podnoszą czynsze, ci, którzy są właścicielami swoich lokali, myślą nad ich sprzedażą - mówi Renata Dąbrowska, mieszkanka jednej z kamienic przy ul. Matejki.

  Tam zaś, gdzie budynków nie było, stoją dziś dźwigi i krzątają się budowlańcy. Tak dzieje się w kwartale Szczanieckiej, Kasprzaka, Stablewskiego, Bogusławskiego, osiedle loftów powstało na terenach pokoszarowych przy Wojskowej, tuż obok powstaje następne. Deweloperzy kuszą systemami zabezpieczeń, zamkniętymi dziedzińcami, monitoringiem i podziemnymi garażami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo