Piłkarki Medyka Konin rozgromiły na wyjeździe KKP Bydgoszcz

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Wicemistrzynie Polski piłkarki Medyka POLOmarket KWB Konin nie miały w sobotę najmniejszych kłopootów z odniesieniem pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013. W spotkaniu 12. kolejki rozgrywek ekstraligi kobiet koninianki rozgromiły na wyjeździe zespół KKP Bydgoszcz 7:0 udowadniając, że zamierzają poważnie liczyć się w rywalizacji o tytuł.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla medyczek, które już w drugiej minucie objęły prowadzenie. Składną akcję i dośrodkowanie z prawej strony Natalii Pakulskiej skutecznie wykończyła Marta Woźniak. Później koniniankom wcale nie szło tak łatwo, bo mimo falowych ataków Medyka, rezultat do przerwy nie uyległ już zmianie.

- W drugiej połowie zmieniliśmy nieco taktykę, chcąc "wciągnąć" rywalki na naszą połowę i okazało się to bardzo dobrym posunięciem. W ten sposób mieliśmy więcej swobody i po składnych akcjach padały kolejne bardzo ładne bramki. - powiedział trener Medyka Roman Jaszczak.

"Wejście smoka" zanotowała w sobotę Ewa Pajor, która pojawiła się na murawie w 46. minucie, już dwie minuty póżniej zdobywając drugiego gola dla Medyka,, a po kwadransie po raz kolejny wpisała się na listę strzelców podwyższajc rezultat na 3:0. - W tym momencie losy spotkania były definitywnie rozstrzygnięte. Przeciwniczki nie stawiały już większego oporu, a mój zespół mając zapewnione zwycięstwo, grając już na luzie, mógl nawet wygrać jeszcze wyżej - stwierdził trener Jaszczak.

Dodać należy, że wspomniana Ewa Pajor to zaledwie szesnastoletnia zawodniczka i dlatego sztab szkoleniowy postanowił nieco oszczędzać jej siły desygnując ją do gry dopiero w drugiej połowie. Mimo to utalentowana zawodniczka zdołała "zaliczyć" w sobotę hat tricka, bo to ona na 10. minut przed końcem ustalila rezultat meczu.

W swym drugim oficjalnym występie w barwach Medyka swą pierwszą bramkę dla konińskiego zespołu strzelila była zawodniczka Pogoni Women Szczecin Patrycja Balcerzak.

Już w środę przed wicemistrzyniami kraju spotkanie Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna (godz 15.30). Natomiast w następnym meczu mistrzowskim Medyk w niedzielę 28 kwietnia podejmować będzie Mitech Żywiec (godz.11).

KKP Bydgoszcz - Medyk POLOmarket KWB Konin 0:7 (0:1)
Bramki: 0:1 Marta Woźniak (2), 0:2 Ewa Pajor (47), 0:3 Pajor (61), 0:4 Woźniak (68), 0:5 Patrycja Balcerzak (71), 0:6 Natalia Pakulska (76), 0:7 Pajor (80).Medyk: Szymańska (80 Gizler) - Olszańskal, Konat (67 Szewczuk), Sławczewa l, Sikora, Sałata, Woźniakl, Balcerzak (78 Jankowska), Lichenstein (46 Pajor), Pakulska, Gawrońska.