Klatki schodowe pod okiem strażników miejskich

  Klatki schodowe pod okiem strażników miejskich

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nasza akcja "STOPklatka" dotycząca brudnych, zaniedbanych, zdewastowanych klatek schodowych powoli zaczyna przynosić efekty. Nie od razu Kraków zbudowano, ale klatkę posprzątać można nawet w ciągu kilku godzin.
  - Pokazałam artykuł w "Głosie Wielkopolskim" naszemu zarządcy i od razu klatka została posprzątana, a schody umyte! To działa - cieszy się mieszkanka domu przy ulicy Głogowskiej 53. - Nikt nie chce znaleźć się na waszej liście.

  To prawda, że są sprawy, które udaje się załatwić jednym telefonem - brak żarówek, zepsuty zamek w drzwiach wejściowych czy bałagan po remoncie mieszkania. Z taką sprawą dzwonili lokatorzy kamienicy przy ul. Śniadeckich 6.

  - Budynek natychmiast skontrolował nasz inspektor nadzoru budowlanego - mówi Maria Wellenger, rzecznik MPGM-u. - Okazało się, że jeden z najemców robił remont swojego mieszkania i nie zadbał odpowiednio o porządek w częściach wspólnych domu, jakimi są podwórze i klatka schodowa.

  Podobna sytuacja ma miejsce w domu przy Głogowskiej 98. - Wspólnota mieszkaniowa wyremontowała klatkę. Potem któryś z lokatorów robił remont i ją poważnie uszkodził - mówi M. Wellenger. - Może zostać obciążony kosztami doprowadzenia jej do odpowiedniego stanu.

  W naszej akcji aktywnie uczestniczą też strażnicy miejscy. Są potrzebni przede wszystkim tam, gdzie klatki schodowe służą za miejsca spotkań młodzieży dewastującej ściany, zastraszającej pozostałych lokatorów. Sprawdzają także sygnały o nieproszonych gościach - klientach pobliskich sklepów z alkoholem. Dzisiaj dokonają pierwszego podsumowania działań podjętych od poczatku tygodnia.

  - W takich przypadkach ważna jest współpraca lokatorów z radami osiedli - mówi Wojciech Wośkowiak, radny miasta. - W ramach programu "Bezpieczne przestrzenie" Poznań przeznacza jeden milion złotych na dodatkowe patrole, które wysyłane są do takich miejsc.

  Zadzwoń, napisz - pomożemy
  Jeśli klatka schodowa budynku, w którym mieszkasz, jest brudna, śmierdzi, czy została zdewastowana przez wandali - zgłoś to do nas. Postaramy się wpłynąć na zarządcę domu, aby zaprowadził tam porządek.
  Na zgłoszenia czekamy dzisiaj w godzinach od 10 do 13 pod numerem telefonu 061 869 41 04 lub 061 869 41 49. Zdjęcia i opisy klatek schodowych można też wysyłać na adres: b.marcinczyk@glos.com lub k.fertsch@glos.com.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo