"Telekurier" ma się zmienić

  "Telekurier" ma się zmienić

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niespodzianki programowe szykuje nowa dyrektor TVP Lena Bretes. Pierwsze zmiany nastąpią w ogólnopolskim "Telekurierze", który w Warszawie ma bardzo niskie notowania.
  Zmiany dyrektorów w kilku ośrodkach regionalnych TVP wzbudziły dwa tygodnie temu sporo emocji. Jolanta Hajdasz, była już szefowa poznańskiego oddziału, o tym, że została odwołana dowiedziała się od dziennikarzy. Faks z informacją o odwołaniu otrzymała dopiero dzień po decyzji zarządu. W tym tygodniu zmiany zaakceptowała rada nadzorcza TVP. Tym razem Jolantę Hajdasz zaproszono do Warszawy, ale żadnych merytorycznych argumentów dotyczących swojego odwołania nie usłyszała.


  Tym samym Lena Bretes jest już oficjalnie dyrektorem poznańskiego oddziału. Jakie zmiany planuje?
  - Pracujemy nad nową ofertą programową, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby informować o tym dziennikarzy - mówi Lena Bretes.

  Zespół pracuje między innymi nad nowym obliczem "Telekuriera", który jest mocno krytykowany przez zwierzchników w Warszawie. Na przykład zbyt mało jest w tym programie wejść na żywo. Warszawskich decydentów dziwi też fakt, że choć program powstaje w Poznaniu, to wielkopolskich materiałów jest w nim bardzo mało.

  Nowa dyrektor nie planuje rewolucyjnych roszad personalnych. Na razie jedyne zmiany, to nowy, tymczasowy szef "Teleskopu", którym została Beata Mes (Przemysław Terlecki jest na zwolnieniu lekarskim). A redakcją regionalną kieruje Przemysław Toboła (Agata Ławniczak także jest na zwolnieniu).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo