Spóźnione czipy dla czworonogów?

  Spóźnione czipy dla czworonogów?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Protest oferentów w przetargu na dostarczenie Poznaniowi dwudziestu tysięcy mikroczipów i stu czytników dla psów mogą spowodować, że trzeba będzie rozpisać drugi przetarg. Na razie sprawa trafiła do prezydenta. Aspektami formalnymi zajęli się prawnicy.
  - Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty, ale jestem dobrej myśli - mówi Maciej Dźwig, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych.

  Wciąż trwają też rozmowy z lekarzami weterynarii. W sprawę zaangażowała się Wielkopolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Rzecz w tym, że miasto czyni starania, by zarówno mikroczipy, jak i sama usługa ich wszczepiania była nieodpłatna dla właścicieli psów.

  - Chcemy pozyskać odpowiednią liczbę lekarzy do przeprowadzenia tej akcji.
  Mam na uwadze pewną wygodę, by właściciele psów nie musieli iść czy jechać do sąsiedniej dzielnicy, by zaczipować swego pupila - mówi M. Dźwig. Zapewnia, że takich lekarzy będzie co najmniej kilku w jednej dzielnicy.

  Zainteresowanie akcją czipowania czworonogów jest bardzo duże. Tym bardziej, że uchwała Rady Miasta Poznania nakłada obowiązek oznakowania psów do 31 czerwca. Właśnie ku końcowi zmierza czipowanie psów, a także kotów w poznańskim schronisku.

  Na całą akcję czipowania psów miasto wyda ponad 300 tysięcy złotych. Dokładny koszt znany będzie dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo