St. asp. Szymon Klemenski - KP PSP Kościan

St. asp. Szymon Klemenski - KP PSP Kościan

ROI

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Szymon Klemenski służbę w zawodowej ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 18 sierpnia 2004 r. na stanowisku starszego operatora sprzętu specjalnego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Po dwóch latach nauki w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie i zdobyciu tytułu technika pożarnictwa właśnie tego dnia rozpoczął spełnianie swych młodzieńczych marzeń i pasji.
st. asp. Szymon Klemeński - KP PSP Kościan - wyślij sms o treści PSP.14 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

st. asp. Szymon Klemeński - KP PSP Kościan - wyślij sms o treści PSP.14 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT) ©KP PSP Kościan

Od początku służby przełożeni zauważyli że dla Szymona Klemenskiego to nie jest zwykły zawód. Jest pasjonatem ratownictwa. Angażuje w to całe swe siły i poświęca wiele prywatnego czasu. Fakt, że mieszka tuż obok jednostki pozwala mu szybko zdobywać doświadczenie. Bierze udział w działaniach także poza ustalonym czasem służby, wyjeżdżając do zdarzeń jako członek OSP Kościan. Wie jak ważna jest dla ratownika sprawność fizyczna i dlatego rozpoczyna czynne uprawianie sportu pożarniczego.

Wyniki osiągane w tej dziedzinie są imponujące, bo w kolejnych sześciu latach Szymon Klemenski na swym koncie notuje między innymi: II miejsce drużynowo w Zawodach "Schody" (wejście na 10 piętro) w Poznaniu; III miejsce w dwuboju pożarniczym w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego; II miejsce w dwuboju pożarniczym w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego; I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego w dwuboju pożarniczym czy I miejsce w dwuboju pożarniczym w zawodach eliminacyjnych do Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego.


Od 2005 roku nieprzerwanie jest członkiem kadry województwa wielkopolskiego w sporcie pożarniczym i walnie przyczynił się do jej sukcesów w Mistrzostwach Polski. Od początku swej służby w kościańskiej Komendzie zaangażował się w działalność specjalistycznej grupy ratownictwa wodno nurkowego. Bierze udział w trudnych działaniach prowadzonych przez grupę. Także w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma jego dyspozycyjność, która pozwala realnie skracać czas wyjazdu grupy.

St. asp. Szymon Klemenski nie zapomina o rozwoju zawodowym. Ukończył szkolenia z zakresu przewozu materiałów niebezpiecznych napełniania zbiorników ciśnieniowych i obsługi podestów ruchomych. W tym roku kończy studia I-szego stopnia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu na kierunku zarządzanie kryzysowe i zamierza kontynuować naukę na studiach II-go stopnia na kierunku bezpieczeństwo publiczne.

Wiele czasu poświęca także na szkolenia jednostek ochotniczych straży pożarnych realizując zajęcia dydaktyczne. Od 2004 do 2011 roku był naczelnikiem jednostki OSP Kościan i pełnił jednocześnie funkcję komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej.

Jako jeden z pierwszych wyraził chęć uczestniczenia w działaniach ratowniczych poza granicami Polski w ramach europejskiego mechanizmu pomocowego w strukturach modułu do gaszenia pożarów lasów GFFFV Poznań.

Na uwagę zasługuje także fakt, że Szymon Klemenski to jeden z inicjatorów i bezpośrednich realizatorów "Strażackiej paczki". W ramach tej akcji kościańscy strażacy w okresie Świąt Bożego Narodzenia pomagają jednej z potrzebujących rodzin.

Poza służbą Szymon Klemenski to szczęśliwy mąż Hanny i ojciec Laury. Jest pasjonatem koni… tych żywych i mechanicznych także. Jeszcze do niedawna aktywny członek kościańskiej grupy motocyklowej "STOP ŚMIERCI" gdzie zajmował się tematyką bezpieczeństwa.


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
O Szymonie

Konkurent 39 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 28

Szymon to b. wartościowy strażak. Nie żałujcie na niego głosów. Myślący, można mu zaufać.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo