Supermenadżer poszukiwany

  Supermenadżer poszukiwany

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od roku trwają poszukiwania nowego dyrektora Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, jednostki, która w imieniu miasta zarządza około 16 tysiącami kamienic w Poznaniu, czyli majątkiem wartym kilka miliardów złotych.
  Zainteresowanie dyrektorskim stołkiem jest znikome, bo zarówno sam zakres obowiązków, jak i płace nie zachęcają do walki o to stanowisko. A ci, którzy chętnie by taką posadę objęli, nie podobają się władzom miasta. Efekt?

  - Od roku w ZKZL wyczuwa się atmosferę tymczasowości i niekiedy ma się wrażenie, że wielu urzędników nie chce, albo obawia się podjąć decyzję w takiej czy innej sprawie, bo nie wiadomo kto ostatecznie będzie zarządzał jednostką - komentuje Maciej Przybylak, poznański radny, członek Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania.


  Po tym, jak ze stanowiska odszedł Waldemar Flugel (o swoim zamiarze poinformował władze miasta ponad rok temu) fotel dyrektora jest do wzięcia. Pierwszy konkurs, po rekordowo długim czasie (trwał ponad pół roku), został unieważniony. Okazało się bowiem, że warunki spełnia jeden kandydat - dotychczasowy zastępca Flugela - Piotr Puszczykowski, który pełni teraz funkcję p.o. dyrektora Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Ale Puszczykowski, zdaniem Mirosława Kruszyńskiego, zastępcy prezydenta Poznania, nie jest odpowiednim kandydatem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo