Poznań mógłby stać się polskim Bilbao

  Poznań mógłby stać się polskim Bilbao

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Stara, a właściwie Nowa Gazownia, ma stać się nową ikoną Poznania, stworzyć zaplecze kulturalne stolicy Wielkopolski - metropolii XXI wieku.
  Zdaniem twórców wstępnej koncepcji tego przedsięwzięcia, w tym miejscu drzemie potężny potencjał. W kontekście naszych starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jego realizacja może okazać się niebagatelnym argumentem.

  To oczywiście optymistyczne założenie. Trzeba bowiem pamiętać, że wdrożenie idei nowoczesnego centrum kultury na terenie Starej Gazowni będzie bardzo kosztowne. Prawdopodobnie będzie realizowane etapami. Jednak jest szansa, że zmieni radykalnie oblicze miasta. Tak jak Muzeum Guggenheima zmieniło hiszpańskie Bilbao.

  Wczoraj w magistracie zaprezentowano zwycięską koncepcję. Nosi ona nazwę Nowa Gazowania. Przygotowało ją Stowarzyszenie Czasu Kultury. Około 20-osobowy zespół, w skład którego weszli ekspercie różnych dziedzin, pracował nad tą wizją przez ostatnie trzy miesiące.
  Autorzy koncepcji wskazali przeznaczenie poszczególnych budynków znajdujących się na terenie Starej Gazowni oraz tych, które dopiero mogłyby powstać. Nowe obiekty to Brama, która pełniłaby funkcję recepcji i zostałaby zlokalizowana od ul. Łaziennej, oraz Nowe Filtry od strony południowo-zachodniej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo