Warta: Parada zwieńczy sezon

Warta: Parada zwieńczy sezon

Mikołaj Woźniak

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Warta: Parada zwieńczy sezon

Warta: Parada zwieńczy sezon ©Maciej Urbanowski

Spędzanie wolnego czasu nad Wartą jest coraz popularniejsze. W sobotę paradą statków zakończą sezon poznańscy Mariniarze.
Warta: Parada zwieńczy sezon

Warta: Parada zwieńczy sezon ©Maciej Urbanowski

Nad brzegami rzeki można było obserwować rzesze osób korzystających z nadwodnych terenów. Duży wpływ miała na to decyzja Rady Miasta o możliwości spożywania alkoholu nad brzegami Warty. Przez jednych była oceniana pozytywnie, inni mocną ją krytykowali, bo z jednej strony przysporzyła rzece dużej popularności, a z drugiej pracy służbom sprzątającym.

- Wydaje mi się, że społeczeństwo musi dojrzeć i następne lata będą lepsze pod względem porządku - ocenia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Zauważa, że w rzece potencjał rekreacyjny tkwił od dawna, ale był marnowany.

Jedną z ciekawych nadwarciańskich inicjatyw było odnowienie Starego Portu Rzecznego. Stworzono tam przystań, w której mieszkańcy mogli wypożyczyć sprzęt wodny lub wykupić rejs statkiem wycieczkowym. Pieczę nad portem sprawuje Stowarzyszenie Mariniarze.

I właśnie ono postanowiło uroczyście zakończyć sezon wodny. W sobotę (26 września) na Warcie odbędzie się parada statków z lampionami.

- Wyruszymy o 19.30 ze Starołęki, więc widzowie mogą oczekiwać nas nad brzegami, na moście Rocha lub Królowej Jadwigi. Potem zapraszamy do portu na poczęstunek i szanty - zachęca Konrad Dąbrowski, komendant portu.
1 »

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Parada

Chłopiec z Łazarza (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Proponuję mszę za deszcz na początek no chyba że wody wystarczy to wtedy składka na piwo.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Sprzątanie

Poznaniak z nad Warty (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Służby są od sprzątania my płacimy podatki! Absolutnie trafna decyzja Pana Prezydenta aby te tereny były dla ludzi. Bo na chodnikach nas rozjadą rowerzyści!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przystań

Piero (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Gratulacje dla komandora i w-ce komandora za tyle trudu włożone w utworzenie przystani , tylko szkoda ze tak mało wody. Również duże podziękowanie dla w-prezydenta za serdeczne i bardzo przychylne...rozwiń całość

Gratulacje dla komandora i w-ce komandora za tyle trudu włożone w utworzenie przystani , tylko szkoda ze tak mało wody. Również duże podziękowanie dla w-prezydenta za serdeczne i bardzo przychylne działanie na rzecz ożywienia naszej rzeki Warty. Pozdrawiam Piotrzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo