Sprawa ekologów z Greenpeace umorzona

  Sprawa ekologów z Greenpeace umorzona

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura Rejonowa w Koninie umorzyła sprawę aktywistów Greenpeace, którzy weszli na teren odkrywki Jóźwin. W listopadzie kilkudziesięciu aktywistów Greenpeace zeszło na dno odkrywki Jóźwin aby protestować przeciw rozbudowie kopalni i produkcji energii z węgla.
  Na dnie zamierzali usypać napis STOP, jednak nie dopuścili do tego pracownicy odkrywki. Policja zatrzymała 19 protestujących ekologów. Po spisaniu zeznań wszyscy zostali zwolnieni do domów.

  Większość uczestniczących w akcji ekologów była obywatelami różnych państw. Prokuratura Rejonowa sprawę umorzyła ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu. Kopalnia zapowiadała, że będzie skarżyć Greenpeace o zwrot kosztów spowodowanych dwugodzinnym postojem koparki. Straty KWB oceniła na 350 tys. zł. Jednak do ekologów nie wpłynął żaden pozew w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo