Po pożarze trzeba rozebrać dach kamienicy

  Po pożarze trzeba rozebrać dach kamienicy

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nawet kilka miesięcy może trwać naprawa uszkodzeń, jakie - w kamienicy w pobliżu Starego Rynku - poczynił ogień, a później woda użyta do jego gaszenia. Dzisiaj inspektorzy budowlani ponownie ocenili stan budynku na rogu ulic Podgórnej i Wrocławskiej.
  Po niedzielnym pożarze poddasza, swoje mieszkania musieli opuścić poznaniacy z ulicy Podgórnej 19 i Wrocławskiej 20 (w sumie czternaście rodzin). Większość znalazła schronienie u bliskich, dwie rodziny zamieszkały tymczasowo w ośrodku interwencji kryzysowej w Chybach, jedna - w hotelu robotniczym na Dębcu. Wiele wskazuje na to, że do kamienicy na starówce nie będą mogli wrócić szybko. Wnętrze kamienicy to nadal obraz nędzy i rozpaczy. Zniszczenia są spore, wyraźnie czuć tam jeszcze smród spalenizny.

  - Nad częścią mieszkalną spaliła się więźba dachowa. Gruz z poszycia dachu zalega na stropie ostatniej kondygnacji. Nadpalony jest dach nad klatką schodową oficyny, spękane są trzony kominowe. Mieszkania i klatki schodowe są zalane - informuje Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Poznaniu. - Zaleciliśmy usunięcie gruzu, jego zaleganie mogłoby zdeformować strop. Trzeba także przeprowadzić rozbiórkę części dachu i jego konstrukcji. Należy osuszyć budynek, sprawdzić stan instalacji, sporządzić ekspertyzę techniczną, następnie odtworzyć dach.

  Po pożarze odcięto dopływ prądu i gazu mieszkańcom sąsiednich budynków. - Robimy wszystko, żeby jak najszybciej do tych mieszkań popłynął prąd, gaz oraz ciepło - mówi Mariola Walkowiak, dyrektor Feromy, spółki zarządzającej kamienicami miejskimi. Wczoraj firma zapoznała się z zaleceniami inspektorów budowlanych. - Liczymy, że odszkodowanie pokryje koszty remontu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo