Będą wyższe stawki za wywóz śmieci

  Będą wyższe stawki za wywóz śmieci

  Andrzej Janas, Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jutro radni zajmą się maksymalnymi stawkami za wywóz śmieci. Obowiązujące nijak mają się do rzeczywistości. Firmy wywozowe podniosły ceny usług argumentując to znacznych wzrostem kosztów. Miasto ograniczyło swoje działania jedynie do gróźb odebrania licencji przedsiębiorstwom wywożącym odpady.
  - Zwróciliśmy się do firmy zewnętrznej, która potwierdziła prawidłowość kalkulacji sporządzonej przez firmy wywozowe - wyjaśnia postępowanie magistratu Bożena Przewoźna, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

  Tylko bardzo niewielu firmom z branży udało się przez minione dwa lata zmieścić się w ustalonych przez miasto cenach maksymalnych za wywóz śmieci. Większość przedsiębiorstw o kilka lub nawet kilkanaście procent już w ubiegłym roku przekroczyła maksymalne stawki.


  - Poznańscy radni "zapomnieli" o uchwale określającej nowe stawki za wywóz odpadów - mówi Ewa Murawska z firmy "Remondis". - Przypomnę, że oprócz rosnących cen energii, paliwa, płac znacznie wzrosła tak zwana opłata marszałkowska, czyli za składowanie śmieci na wysypisku. W 2006 roku płaciliśmy 15,8 zł za tonę rok temu już 75, obecnie to 100 zł.

  Jeśli we wtorek radni uchwalą nowe stawki, w których maksymalną opłata za wywóz pojemnika o pojemności 120 litrów będzie wynosić 25 złotych (dotychczas jest to 14 złotych), to wszyscy przewoźnicy zmieszczą się w tej stawce. "Remondis" pobiera obecnie za taki pojemnik 20 zł, firma Marek Pribe 17 zł, "Vikom"18,6 zł. (ceny brutto).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  smieci a spalarnia

  hiena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  uwaga, zaczynaja sie konsultacje spoleczne dotyczace spalarni smieci.
  Glos Wielkopolski na "polecenie/prosbe" miasta, zaczyna lobbying za spalarnia smieci. za kilka dni bedzie nastepny artykul -...rozwiń całość

  uwaga, zaczynaja sie konsultacje spoleczne dotyczace spalarni smieci.
  Glos Wielkopolski na "polecenie/prosbe" miasta, zaczyna lobbying za spalarnia smieci. za kilka dni bedzie nastepny artykul - wskazanie rozwiazania problemu i "najdoskonalszej" lokalizacji dla spalarni, ze niby to jest Karolin.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo