"Krytyczne opóźnienia" Poznania

  "Krytyczne opóźnienia" Poznania

  Andrzej Rembowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przebieg prac, a w zasadzie ich brak przy dwóch z siedmiu najważniejszych inwestycji Poznania przed Euro 2012 zostało ocenionych przez spółkę PL.2012 jako "krytycznie opóźnienie". Chodzi o III ramę komunikacyjną i przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Przedstawiciele Urzędu Miasta zapewniają jednak, że Euro 2012 w Poznaniu jest niezagrożone, a do listy kluczowych inwestycji dodają sześć nowych pozycji.
  Fatalnie ocenione przez spółkę PL.2012 zostały budowa III ramy komunikacyjnej, odcinek: Dąbrowskiego-Głogowska oraz przebudowa ulicy Grunwaldzkiej do układu dwujezdniowego od ulicy Smoluchowskiego do wiaduktu nad torami PKP. Realizacja obu inwestycji została określona czerwonym kolorem, co oznacza opóźnienie krytyczne, czyli projekt nadal jest kontrolowany, ale wymaga przyspieszenia prac w kolejnych miesiącach, by zmniejszyć poślizg.


  Obie inwestycje zapisano w ogólnopolskim tzw. master planie, czyli liście inwestycji kluczowych dla sprawnego przeprowadzenia Euro 2012 w Polsce. Co władze Poznania zamierzają zrobić, aby w kolejnym zestawieniu oceny postępu prac nasze miasto nie wypadało już tak blado?

  - Z master planu chcemy wycofać budowę III ramy komunikacyjnej. Nie rezygnujemy z jej budowy, ale ze względu na koszty utworzenie jej do 2012 roku jest niemożliwe - mówi Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania do spraw Euro 2012. Budowa III ramy zostanie oficjalnie wykreślona z master planu do 6 lutego. Jak zapewnia Michał Prymas o sprawie wie UEFA i nie zgłaszała zastrzeżeń.

  - Przedstawiliśmy alternatywny przebieg dojazdu do stadionu przez ulicę Bułgarską, Bukowską i obwodnicę S11 - mówi Michał Prymas.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo