Volkswagen wstrzymuje produkcję i zwalnia pracowników

  Volkswagen wstrzymuje produkcję i zwalnia pracowników

  Andrzej Rembowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj w poznańskiej fabryce Volkswagena wstrzymano całkowicie produkcję. Maszyny będą stać bezczynnie do środy włącznie. Kolejny przestój przy produkcji VW Caddy zaplanowano na koniec lutego. Na taką decyzję zarządu spółki wpłynął kryzys gospodarczy, który w przypadku poznańskiego zakładu objawił się spadkiem liczby zamówień.
  Pierwsze objawy kryzysu w VW Poznań pojawiły się już pod koniec listopada zeszłego roku. Władze spółki zapowiedziały wtedy, że z większością z ponad 600 pracowników tymczasowych nie zostaną przedłużone umowy o pracę. Wówczas jednak nie było w ogóle sygnałów, że firma może wstrzymać produkcję.

  - Wstrzymanie produkcji wynika z ogólnego kryzysu i spadku zamówień w branży- mówi Piotr Danielewicz, rzecznik VW Poznań. - Zarząd był zmuszony do ograniczenia produkcji, ale decyzję o tym podjęliśmy po konsultacjach z załogą - dodaje.

  W piątek władze firmy spotkały się z przedstawicielami zakładowej "Solidarności". Uzgodniono, że pracownicy od poniedziałku do środy wezmą zaległe urlopy i nie przyjdą do pracy. W domach zostaną także od 23 do 27 lutego. Jeżeli nie mają zaległego urlopu będą musieli wspomniane dni odpracować w innym terminie.

  - Podstawowym założeniem w negocjacjach z załogą było utrzymanie miejsc pracy stałych pracowników i nieingerowanie w wynagrodzenia zasadnicze - wyjaśnia Danielewicz. W praktyce oznacza to, że pracę w poznańskim zakładzie straci zdecydowana większość pracowników tymczasowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo