Oferta godna Cannes

  Oferta godna Cannes

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przedstawiciele Poznania jadą na targi nieruchomości w Cannes z rekordową liczbą ofert. Będą promować 14 nieruchomości o łącznej cenie wywoławczej około 140 milionów złotych. Prawdopodobnie zaprezentowany zostanie również projekt nowego Dworca Głównego PKP, który ma być gotowy do 2012 roku. Pokaźniejszych rozmiarów będzie stoisko, na którym będzie ekspozycja miasta i powiatu poznańskiego.
  W Cannes, od 10 do 13 marca, swoje oferty zaprezentują miasta i regiony z całego świata. Poznania nie mogło w tym gronie zabraknąć. Przyjeżdżają tutaj wszystkie liczące się europejskie miasta. Stąd tak bogaty wachlarz propozycji gruntów, które stolica Wielkopolski przygotowała na sprzedaż. Nie wiadomo jednak, czy ustalona obecnie lista nie ulegnie zmianie.

  - Cztery nieruchomości wystawiono na przetarg, który odbędzie się 2 marca - wyjaśnia Jakub Ścibisz z Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Inwestycji Urzędu Miasta. - Jeśli zostaną sprzedane, to oczywiście nie będziemy ich promować w Cannes. Są to tereny przy ulicach: Łubieńskiej, Jasnej-Łubieńskiej, Bułgarskiej i Grodziskiej.

  Pierwsza działka to teren przeznaczony pod usługi ogólnomiejskie: handel i obiekty usługowe. Na kolejnej (o powierzchni ponad 12 tysięcy mkw.) mogą powstać biura, hotele, kina, banki i obiekty sportowo-rekreacyjne, a także instytuty naukowo badawcze, obiekty gastronomiczne oraz apartamenty (powierzchnia tych ostatnich nie może przekroczyć tysiąca mkw.).

  Grunty przy Bułgarskiej mogą być zagospodarowane na sport i rekreację (np. na pływalnię, boiska, korty tenisowe, kręgielnię lub lodowisko), ale jako funkcję uzupełniającą dopuszcza się też gastronomię. Niska zabudowa mieszkaniowa z podstawowymi usługami może natomiast powstać przy Grodziskiej.

  J. Ścibisz podkreśla, że poznańska oferta na targi w Cannes jest profesjonalna. Niektóre miasta prezentują bowiem grunty, które mają różnych właścicieli. W przypadku Poznania są to tereny miejskie. Ponadto, trzynaście z czternastu nieruchomości zostało objętych planem zagospodarowania.
  - Inwestorowi pozostaje jedynie wystąpić o pozwolenie na budowę - mówi J. Ścibisz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo