Ratusz dla miasta, pieniądze dla Biblioteki Raczyńskich

  Ratusz dla miasta, pieniądze dla Biblioteki Raczyńskich

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sukces! Tak jednym słowem można skwitować wczorajszą wizytę poznańskiej delegacji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miasto odzyska bowiem utracony ratusz. Duże szanse na dofinansowanie rozbudowy ma Biblioteka Raczyńskich oraz Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Minister Bogdan Zdrojewski uznał także za interesujący pomysł na zagospodarowanie Starej Gazowni.
  - Przekazanie samorządowi ratusza wraz z Muzeum Historii Miasta Poznania nastąpi w tym lub w następnym roku - mówi Sławomir Hinc, wiceprzewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta. - Na wiosnę przewidziane jest podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie, w którym ustalony będzie harmonogram przejęcia. Zbiory muzealne zostaną zinwentaryzowane później, by proces mógł być przeprowadzony jak najszybciej.


  Ratusz nie był jedynym tematem wczorajszych rozmów. Całą listę spraw, które leżą na sercu poznaniakom, przedstawił wcześniej prof. Marek Ziółkowski, wicemarszałek Senatu RP, który zabiegał o spotkanie w ministerstwie. Argumenty przedstawione przez reprezentację stolicy Wielkopolski przekonały ministra.

  Poza radnym S. Hincem w skład delegacji weszli: prezydent Ryszard Grobelny, jego zastępca Maciej Frankiewicz, przewodniczący Rady Miasta - Grzegorz Ganowicz oraz przewodniczący Komisji Kultury i Nauki RMP - prof. Antoni Szczuciński. B. Zdrojewski obiecał, że podejmie działania zmierzające do poprawy stanu poznańskich placówek muzealnych.

  - Wiele na to wskazuje, że decyzja w sprawie dofinansowania Biblioteki Raczyńskich będzie pozytywna - twierdzi S. Hinc. - Minister powiedział, że bardzo wysoko został oceniony wniosek biorący udział w konkursie.

  Werdykt będzie znany 4 lutego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo