Łybacka nie chce emerytury w euro

  Łybacka nie chce emerytury w euro

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krystyna Łybacka, jedyna reprezentantka poznańskiego SLD w Sejmie, nie wybiera się do europarlamentu. Na start do PE gorąco namawiali ją jednak koledzy z lewicy. Miałaby trafić tam na polityczną emeryturę.
  Jeden z działaczy użył nawet argumentu finansowego. Słusznie zauważył, że członek Parlamentu Europejskiego już teraz zarabia więcej, niż poseł do polskiego Sejmu. W nowej kadencji stawki jeszcze wzrosną. Prawdopodobnie będą przekraczać 40 tysięcy złotych miesięcznie. To około czterokrotnie więcej, niż zarabia polski poseł. Na dodatek, europarlamentarzysta dostaje kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie na prowadzenie biur i wynagrodzenia dla asystentów. Może także na koszt PE zaprosić do Brukseli aż 60 osób. Materialne korzyści sprawowania mandatu są więc niebagatelne.

  - Nie wchodziłam w szczegóły oferty, bo mnie po prostu nie interesowała. Swój mandat poselski zawdzięczam wyborcom, a nie macierzystej partii. Gdybym zostawiła ludzi, którzy mi zaufali, byłoby to nie fair wobec nich - przekonuje Krystyna Łybacka.

  Posłanka nawiązuje do kształtu poznańskiej listy SLD w wyborach do Sejmu. Dostała dopiero trzecie miejsce na liście. Pierwsze przypadło młodemu działaczowi Tomaszowi Lewandowskiemu. Jako lokomotywa listy, mandatu nie zdobył. Gdyby Łybacka zdobyła teraz miejsce w europarlamencie, to w polskim Sejmie zastąpiłby ją właśnie Lewandowski.

  - Nie wykonywałem żadnych ruchów, żeby spowodować start pani Łybackiej do europarlamentu. Jestem pochłonięty pracą zawodową oraz sprawowaniem funkcji radnego - zapewnia Tomasz Lewandowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo