Przestępcy w mundurach

  Przestępcy w mundurach

  Rafał Cieśla szef działu Wydarzenia Poznań

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie są dla mnie żadnym zaskoczeniem kolejne informacje o tym, że policjanci mogli łamać prawo, zamiast stać na jego straży. Takie historie powoli stają się chlebem powszednim w funkcjonowaniu nie tylko wielkopolskiej policji. Widocznie musimy się do tego po prostu przyzwyczaić.
  Gdy dwa lata temu ujawniliśmy kulisy przestępstwa, którego dopuścił się ówczesny szef poznańskiej policji, usłyszeliśmy od jego przełożonych, że to nic takiego. Mimo uzasadnionych podejrzeń komendant ze wszystkimi honorami został pożegnany i w chwale udał się na "zasłużoną" emeryturę. Nie zaznał on jednak spokoju. Poznański sąd skazał go bowiem na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za bezprawne naciski na podwładnych funkcjonariuszy.


  Szybko się jednak okazało, że wielkopolska policja z tej historii nie wyciągnęła żadnych wniosków. Pojawiły się kolejne sprawy, podczas których to funkcjonariusze zasiadali na ławie oskarżonych. Dobrym przykładem jest tutaj historia policjanta kryminalnego z Poznania. Został on oskarżony przez swoich przełożonych o to, że zgubił dowody śledztwa w sprawie zabójstwa młodego rolnika z podpoznańskiej wsi. Z tych zarzutów oczyścił go dopiero sąd. Funkcjonariusz nie dał jednak za wygraną i oskarżył swych przełożonych. Zarzucił im, że to oni odpowiadają za zaginięcie dowodów z postępowania...

  Takich przypadków jest jednak znacznie więcej. Zresztą dzisiaj opisujemy kolejne, tym razem te z Wągrowca. Czy i z tej historii policja nie wyciągnie odpowiednich wniosków?
  Niestety, obawiam się, że tak się stanie. Dlatego już teraz musimy się liczyć z kolejnymi przypadkami "czarnych owiec", których w całej policji jest nadal stanowczo za dużo.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przyzwyczaić się?

  kobra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  To chyba pomyłka? Mamy się przyzwyczaić do tego, że policjanci łamią prawo? Z takim absurdem dawno sie nie spotkałam. A może jednak się nie przyzwyczajać, tylko porządnie przetrzepać towarzystwo?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic nowego.Cdn.

  tej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo