Wspólne podwórko elektroniki i sztuk wizualnych. Playground...

Wspólne podwórko elektroniki i sztuk wizualnych. Playground Festival na starym dworcu

CYP

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

The Dumplings będą jedną z gwiazd Playground Festivalu

The Dumplings będą jedną z gwiazd Playground Festivalu ©Materiały prasowe

Koncepcji co do zagospodarowania dawnego budynku poznańskiego dworca kolejowego jest przynajmniej kilka. Najpewniejsza z nich jest ta dotycząca przyszłego weekendu: odbędzie się w nim pierwsza edycja Playground Festival. Prócz koncertów i setów DJ-skich, w jego halach odbędą się wystawy i warsztaty.
The Dumplings będą jedną z gwiazd Playground Festivalu

The Dumplings będą jedną z gwiazd Playground Festivalu ©Materiały prasowe

Będący wspólną inicjatywą klubów Oczy i Trochę Kultury, agencji Audion i wytwórni Cocoon Recordings Playground Festival to wydarzenie pionierskie w Poznaniu, ale nawiązujące do sprawdzonych na zachodzie Europy wzorców.

- Biorąc przykład z innych europejskich miast jak Berlin czy Barcelona, w których tego typu wydarzenia były organizowane z dużym sukcesem, chcemy przekształcić na dwa dni Stary Dworzec Główny w Poznaniu w centrum artystyczne, gdzie publiczność będzie mogła uczestniczyć w muzycznych występach na żywo światowych i polskich wykonawców muzyki niezależnej, jak i również wziąć udział w warsztatach, wystawach i pokazach związanych ze sztuką - piszą organizatorzy Playgroundu, który odbędzie się już 25 i 26 września.


W dawnej hali głównej poznańskiego dworca odbywać się będą koncerty. W piątek, na ustawionej tu scenie zaprezentują się The Dumplings, Gooral, Tomek Makowiecki, Baasch i Chmara. Na drugiej scenie - Muno.pl Stage - swoje sety zaprezentują Juniore & Conradq, Popkids Vibes, Matik, Zariush, Sebastian Oscilla i Redroom.

Z kolei w sobotnią noc posłuchać będzie muzyki artystów wydawanych przez jedną z najlepszych wytwórni muzyki techno i house na świecie - Cocoon Recordings. Firma założona przez niemieckiego DJa Svena Vätha znana jest nie tylko z wydawnictw płytowych, lecz również z organizowanych na całym świecie (m.in. Ibiza) wydarzeń. Na głównej scenie zaprezentują się Popof, Christian Burkhardt, Daniel Stefanik, David Hasert i Kaotik, a wizualizacje przygotują Reach Visuals. W sobotę na Muno.pl Stage wystąpią Michał Jabłoński, Spectribe, Tralien, Sin, Truant i Tomasz Housky.

W drugiej hali, w której jeszcze niedawno mieściła się poczekalnia, podziwiać będzie można wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacje.

Playground Festival zakończy się w nocy z soboty na niedzielę. Nie będzie to jednak koniec festiwalowych wrażeń. O godzinie 4 rano wystartuje afterparty w klubie Oczy przy ul. Dominikańskiej 7a, które potrwa do późnych godzin popołudniowych.

W sprzedaży znajdują się bilety na piątek - 49 zł, sobotę - 59 zł (z biletem wstęp na niedzielne afterparty w klubie Oczy gratis) oraz karnety - 99 zł. Można je kupić na biletomat.pl.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo