Monitoring rusza nareszcie z kopyta

  Monitoring rusza nareszcie z kopyta

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ciągu miesiąca gotowe będzie nowoczesne centrum zarządzania kryzysowego. Do końca lipca ma zacząć działać monitoring skrzyżowań nad trasą szybkiego tramwaju oraz na ulicach od Starego Rynku do Dąbrowskiego. W planach jest też zamontowanie kamer na starych Jeżycach. Są nadzieje, że po minionym, fatalnym dla rozwoju monitoringu wizyjnego Poznania, roku, prace ruszą z kopyta.
  W ubiegłym roku nie udało się rozstrzygnąć przetargów ani na monitoring skrzyżowań i przystanków autobusowych nad "pestką", ani starych Jeżyc (chodzi dokładnie o ulice Wawrzyniaka, Słowackiego, Szamarzewskiego i Kraszewskiego, bo tam jest najbardziej niebezpiecznie i tam mają być zainstalowane kamery). Oferty proponowane przez firmy, które zgłosiły się do przetargu, były zbyt drogie. Postępowania więc unieważniono, by rozpisać je po raz kolejny.


  - Mam nadzieję, że w tym roku uda się nam zrealizować te inwestycje - mówi Ryszard Urbański, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. - Zakończył się przetarg na objęcie monitoringiem odcinka Traktu Królewsko-Cesarskiego, od Starego Rynku, przez plac Wolności, do ulicy Dąbrowskiego. Zgłosiła się tylko jedna firma. Musi ona uzupełnić dokumentację. Jeśli to zrobi, będzie mogła wykonać prace. Liczymy, że do końca lipca kamery na tej trasie zaczną działać. Natomiast na ulicach nad torami szybkiego tramwaju kamery mają być zainstalowane do lipca - dodaje.


  Na ten rok planowane jest również wykonanie dokumentacji technicznej na monitoring ostatniego etapu Traktu Królewsko-Cesarskiego (do rynku Jeżyckiego) oraz zainstalowanie kamer na starych Jeżycach. Ma to być zrobione do końca października. Przy okazji zmodernizowany zostanie sprzęt w centrach dozoru obrazu w komisariatach Stare Miasto i Jeżyce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo