Wirtualne pieniądze

  Wirtualne pieniądze

  Piotr Talaga wydawca Poznań

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trudno się dziwić prezesom spółdzielni mieszkaniowych, że zamierzają domagać się odszkodowań od Skarbu Państwa z tytułu utraconych wpływów związanych z wykupem mieszkań za przysłowiową złotówkę. Mam jednak wątpliwości, czy uda im się wyszarpnąć jakiekolwiek pieniądze.
  Wyrok Trybunału Konstytucyjnego kwestionujący możliwość wykupu mieszkań przez spółdzielców nabiera swej mocy z końcem tego roku. Do tego czasu ustawodawca ma czas, by je poprawić w taki sposób, by ich konstytucyjność nie została ponownie podważona. Posłowie niebawem będa się nad tym ostro głowić. Będą to zresztą czynić z podwójnym zapałem.


  Chodzi bowiem nie tylko o wolę polityczną, by uwłaszczyć spółdzielców, ale także potencjalnie ogromne odszkodowania, które mogłyby uderzyć w budżet państwa. Tylko kilka spółdzielni w Wielkopolsce swe straty obliczyło na kilkaset mln zł. W skali kraju w grę mogą zatem wchodzić miliardy. Tego budżet (szczególnie w dobie kryzysu) nie wytrzyma. Spółdzielnie zachowują się zatem racjonalnie, z rezerwą podchodząc do ewentualnych pozwów odszkodowawczych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo