Podejrzani o handel bronią za kratkami

  Podejrzani o handel bronią za kratkami

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Trzech mężczyzn podejrzanych o handel bronią zostało dzisiaj aresztowanych przez poznańskich sąd. Dzień wcześniej zostali oni ujęci przez CBŚ.


  Prokuratura Krajowa w Poznaniu zarzuciła Bogdanowi Sz., Leszkowi K. i Bogusławowi B. jej nielegalną sprzedaż, kupno oraz posiadanie. Grozi im do dziesięciu lat więzienia. Śledczy złożyli wniosek o ich aresztowanie ze względu na obawę matactwa, zagrożenie wysoką karą oraz groźbę ucieczki podejrzanych z kraju.

  - Sprawa ma charakter rozwojowy i planujemy zatrzymania kolejnych osób - mówi prokurator Andrzej Laskowski.


  Do nielegalnych transakcji dochodziło między innymi na giełdzie na poznańskich Garbarach, ale także w bardziej przypadkowych miejscach, na przykład w lesie. Jedna sztuka broni kosztowało średnio kilka tysięcy złotych. Z ustaleń prokuratury i CBŚ wynika, że handlarze nie zaopatrywali się w nią u konkretnego dostawcy. Prawdopodobnie posiadali poszczególne sztuki wskutek handlu lub wymiany z zaprzyjaźnionymi osobami.

  Niektóre egzemplarze pochodziły sprzed kilkudziesięciu lat. Broń jest teraz badana przez balistyków. Mają oni ustalić czy wcześniej była używana w czasie przestępstw.

  Wśród zatrzymanych są osoby, które w przeszłości były notowane przez policję. Jeden z mężczyzn już wcześniej odpowiadał za nielegalny obrót bronią, inny za posiadanie narkotyków.

  Do tej pory zarzuty usłyszało łącznie siedem osób. W grudniu zatrzymano czterech mężczyzn. Jeden z nich został zaskoczony przez funkcjonariuszy CBŚ zaraz po zakończeniu jednej z transakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo