Radny stanie przed sądem za wyłudzenia

  Radny stanie przed sądem za wyłudzenia ubezpieczenia

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ostrowski radny Maciej K. jest w grupie oskarżonych o udział w wyłudzeniach odszkodowań za rzekomo skradzione samochody.
  Według prokuratury, w latach 2005-2006 grupa ta uczestniczyła w upozorowaniu kradzieży, w wyniku których wypłacono dwa nienależne odszkodowania w kwotach 29 tys. i 21,7 tys. złotych. W proceder zaangażowane były 4 osoby. Samochody, jak ustalono, były zabierane przez jednego z oskarżonych z umówionych miejsc w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie pozostawiali je ich właściciele, a następnie ukrywane bądź w garażu, bądź w nieużywanej hali magazynowej.


  Po pewnym czasie właściciele składali zawiadomienia o kradzieży i inkasowali odszkodowania. Jeden z pojazdów, po rocznym ukrywaniu i przerobieniu numerów identyfikacyjnych, został sprzedany. Po ujawnieniu sprawy oba pojazdy zostały odzyskane i przekazane towarzystwom ubezpieczeniowym, które wypłaciły odszkodowania.

  Dwaj mężczyźni złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd Rejonowy skazał ich odpowiednio na półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata i 8 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata.

  Sprawa dwóch pozostałych, w tym radnego, będzie się toczyć normalnym trybem. Proces jednak jeszcze się nie rozpoczął z uwagi na wyłączenie się sędziego, który wydał wyrok wobec pierwszej dwójki. Wyłączenie z rozpoznania pozostałego zakresu sprawy nakazuje w takich przypadkach uchwała Sądu Najwyższego. Termin pierwszej rozprawy wyznaczony zostanie po zapoznaniu się przez nowego sędziego z aktami. Mężczyznom grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo