Kamil Stoch zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Ostatnie podium sezonu bez Polaków

Kamil Stoch trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ
Kamil Stoch trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ archiwum
Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. 25-letni skoczek w ostatnim konkursie cyklu w słoweńskiej Planicy uplasował się na ósmej pozycji. W niedzielę triumfował reprezentant gospodarzy Jurij Tepes.

Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Żyła. 26-letni zawodnik sklasyfikowany został na piątym miejscu. Maciej Kot był 18., a Dawid Kubacki 21.

Drugą lokatę wywalczył Norweg Rune Velta, a na najniższym stopniu podium uplasował się Słoweniec Peter Prevc.
Stoch został trzecim Polakiem na podium klasyfikacji generalnej PŚ. Wcześniej czterokrotnie zwyciężył Adam Małysz, raz był trzeci, podobnie jak Stanisław Bobak w inauguracyjnym sezonie PŚ 1979/80. Podopieczny Łukasza Kruczka musiał uznać wyższość tylko Austriaka Gregora Schlierenzauera i Norwega Andersa Bardala.