Patrole z kamerami kontra drogowi piraci

  Patrole z kamerami kontra drogowi piraci

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Grupa ścigająca piratów drogowych, która działa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zostanie znacznie zwiększona. Obecnie pracuje w niej pięciu funkcjonariuszy, ale liczba ta ma zostać zwiększona do dwudziestu siedmiu.
  W policji nieoznakowanymi radiowozami jeżdżą przede wszystkim funkcjonariusze kryminalni i wywiadowcy. Oni jednak interesują się głównie przestępcami. Ludziom, którzy nie napadają na innych, nie kradną, nie rabują są właściwie obojętni. Co innego drogówka z wideorejestratorami. Przed tak uzbrojonymi funkcjonariuszami drży każdy kierowca, który lubi mocniej przycisnąć pedał gazu. Policjanci, w szybkich samochodach, z nowoczesnym wyposażeniem są bezwzględni dla tych, którzy łamią przepisy.


  - Referat kontroli ruchu drogowego, tak zwana grupa pościgowa, działa od pół roku - mówi Jacek Krzyżosiak z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu. - Pracujemy tam, gdzie jest największe zagrożenie, najczęściej na drogach krajowych. Nie tylko jednak my korzystamy z wideorejestratorów. Wielkopolska policja ma 16 takich urządzeń. Wszystkie zamontowane są w nieoznakowanych radiowozach.

  - W zależności od tego, do której kamery podłączamy monitor możemy nagrywać auto jadące przed nami, za, z boku - dodaje Andrzej Kieplin. Nie ukrywa jednak, że nie wszystkie auta wyposażone są w tak dużą liczbę kamer. Jednak i jedno urządzenie nagrywające potrafi zestresować piratów.

  Czarny nissan maxima, czarna skoda octavia, czarna skoda superb, srebrny volkswagen passat. Kierowcy-internauci tworzą i na bieżąco uzupełniają listę aut z wideo-rejestratorami. Przy każdym samochodzie podają numer rejestracyjny (niektórzy uczą się ich na pamięć, by w porę zwolnić).

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nieoznakowane

  nieoznakowane (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

  nieoznakowane.info i wszystko jasne :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  info

  sansibear (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  więcej szczegółów na www.fotoradary.x64.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo