Kto dba o te konie?

  Kto dba o te konie?

  Anna Wyrwa-Sadowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czy w jednym z gospodarstw w Kotuszu w powiecie grodziskim dzieje się krzywda przetrzymywanym tam koniom? Wczoraj, o tym, czy anonimowe zgłoszenie jest prawdziwe, chciał się przekonać powiatowy lekarz weterynarii.
  Po godzinie 10 w asyście policji i przedstawicieli gminy Kamieniec, na terenie której leży wieś, podjechaliśmy pod bramy gospodarstwa. Nikogo jednak tam nie zastaliśmy. Właściciel nie mieszka w tej miejscowości. Z naszych informacji wynika, że obecnie przebywa w Lesznie i jest byłym zawodnikiem drużyny żużlowej.

  Z oddali widać było zaniedbane budynki, bez drzwi i okien, przez które wyglądały konie.
  Część z nich przechadzała się po wybiegu. Na tej podstawie jednak, bez oględzin z bliska, weterynarzowi trudno było stwierdzić, w jakim stanie są zwierzęta: czy są dożywione i gdzie w czasie mrozów są trzymane.

  Policja skontaktowała się z właścicielem telefonicznie, wzywając go do przyjazdu do Kotusza. Mężczyzna poinformował, że może pojawić się około godziny 15. Policjanci nie usiłowali wejść na teren gospodarstwa ze względu na biegające tam psy.

  Po południu wszyscy uczestnicy interwencji ponownie pojawili się w Kotuszu. Przyjechali także urzędnicy z Kamieńca. Gospodarza jednak nie było.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo