Menu Region

Enea z nowym zarządem. Prezes Krzysztof Zamasz oficjalnie...

Enea z nowym zarządem. Prezes Krzysztof Zamasz oficjalnie zaczął kadencję

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

PILAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Enea z nowym zarządem. Prezes Krzysztof Zamasz oficjalnie zaczął kadencję Enea z nowym zarządem. Prezes Krzysztof Zamasz oficjalnie zaczął kadencję
Nie było niespodzianki. Rada nadzorcza Enei wybrała Krzysztofa Zamasza na nową kadencję. Zmienił się za to pozostały skład zarządu poznańskiej spółki.
Krzysztof Zamasz został pod koniec listopada ubiegłego roku wybrany przez radę nadzorczą na prezesa Enei. Stało się to po rezygnacji Macieja Owczarka z funkcji prezesa.

Członkowie zarządu Enei są powoływani na okres wspólnej trzyletniej kadencji a Maciej Owczarek zrezygnował na kilka miesięcy przed jej zakończeniem. Dlatego też początkowo Krzysztof Zamasz miał dokończyć kadencję.
Zgodnie ze statutem spółki na początku marca rada nadzorcza rozpoczęła procedurę wyboru nowego zarządu.

Do konkursu na członków zarządu Enei przystąpiło kilkudziesięciu kandydatów.

- 7 i 8 marca odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w wyniku których Rada Nadzorcza wybrała zarząd nowej kadencji w składzie:
Krzysztof Zamasz - prezes zarządu, Paweł Orlof - członek zarządu ds. korporacyjnych, Grzegorz Kinelski - członek zarządu ds. handlowych - informuje Magda Hilszer z biura prasowego Enei.

CZYTAJ WIĘCEJ O WYBORZE KRZYSZTOFA ZAMASZA NA PREZESA ENEI

Paweł Orlof, wybrany na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych, posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej, od 1999 roku związany z Grupą RWE - najpierw na stanowisku prezesa zarządu enviaM - Polska, a od 2004 roku reprezentanta enviaM AG w Polsce i jednocześnie prezesa zarządu Elektrociepłowni Będzin, należącej do Grupy RWE. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za pion handlu został Grzegorz Kinelski, od 1994 r. związany z branżą energetyczną. Swoją karierę zaczynał w Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym w Gliwicach, następnie w Vattenfall odpowiadał za obsługę klientów w Polsce, a przez ostatnie trzy lata rozwijał obsługę klienta w Grupie TAURON. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej i posiada dyplom MBA Dominican University.

- Rada Nadzorcza zakończyła także postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu Enea do spraw finansowych bez dokonania wyboru i zapowiedziała powtórzenie postępowania rekrutacyjnego na to stanowisko - podaje Magda Hilszer.

Jednocześnie z wyborem nowego zarządu ze stanowisk odwołani zostali Hubert Rozpędek i Janusz Bil (więcej o byłym członku zarządu, który pełnił obowiązki prezesa TUTAJ.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Pytanie

+29 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

44 (gość)  •

Jakie partie reprezentują ci panowie?

odpowiedzi (0)

skomentuj