Menu Region

Solaris: Nowy kontrakt na autobusy. Tym razem pojadą do...

Solaris: Nowy kontrakt na autobusy. Tym razem pojadą do Belgradu [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

PILAR

3Komentarze Prześlij Drukuj
W Belgradzie Solaris podpisał nowy kontrakt na dostarczenie 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18.
ZOBACZ TEŻ: SOLARIS W SALZBURGU

Autobusy trafią do publicznej spółki przewozów miejskich GSP Belgrad umowę na dostawę 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. Zamówienie warte jest 64 mln euro. Solaris w wygranym przetargu zobowiązał się również do dostarczenie części zamiennych w trakcie trwania dwuletniego okresu gwarancyjnego.


- Bardzo cieszymy się z wygrania tego przetargu, tym bardziej, że o tak duże zamówienie walczyli najważniejsi producenci z całej Europy - przyznaje Małgorzata Olszewska członek zarządu Solarisa ds. sprzedaży i marketingu.

- Oferta firmy Solaris okazała się jednak najlepsza. Mimo, że nasza marka nie jest jeszcze bardzo dobrze znana na rynku serbskim, zapewniamy zarówno właścicieli GSP, jak i pasażerów w Belgradzie, że otrzymają produkt na najwyższym europejskim poziomie, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podróżowania - dodaje Małgorzata Olszewska.

Początkowo kontrakt zakładał dostarczenie 180 autobusów jednak zawierał on opcję rozszerzenia o 15 proc. Belgradzka spółka skorzystała z tej możliwości. Wszystkie Solarisy Urbino trafią do Serbii jeszcze w tym roku. Pierwsze autobusy mają być dostarczone na przełomie czerwca i lipca a ostatnie w październiku.

Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, dokąd w 2011 roku zostało dostarczonych sześć autobusów Solaris Urbino12 napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Dwieście przegubowych Solarisów dla Belgradu będzie w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych. Autobusy będą spełniać normę emisji spalin euro5. W każdym z pojazdów dla bezpieczeństwa pasażerów zostanie zainstalowany system monitoringu składający się z 7 kamer.

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

autobus

+31 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kotek (gość)  •

tak trzymać tylko uwaga na podatek exsportowy bo plajta gotowa

odpowiedzi (0)

skomentuj

Najlepsza oferta - ha, ha, ha!

+28 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

xxl (gość)  •

Raczej najtańsza. Ale zatrudniając przy produkcji niewolników, którym Solaris pewnie płaci ledwie średnią krajową można wygrywać przetargi.
Współczuję mieszkańcom Belgradu bo przy panujących na Bałkanach upałach przy tej "solarisowej" klimatyzacji będą padać jak kawki.

skomentuj

olaf

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

średnia krajowa to mało? (gość)  •

chyba masz na myśli minimum 1600 brutto bo średnia to ponad 3000

odpowiedzi (0)

skomentuj