Solaris: Nowy kontrakt na autobusy. Tym razem pojadą do...

Solaris: Nowy kontrakt na autobusy. Tym razem pojadą do Belgradu [ZDJĘCIA]

PILAR

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Solaris: Nowy kontrakt na autobusy. Tym razem pojadą do Belgradu [ZDJĘCIA]
1/4
przejdź do galerii
W Belgradzie Solaris podpisał nowy kontrakt na dostarczenie 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18.
ZOBACZ TEŻ: SOLARIS W SALZBURGU

Autobusy trafią do publicznej spółki przewozów miejskich GSP Belgrad umowę na dostawę 200 niskopodłogowych autobusów przegubowych Solaris Urbino 18. Zamówienie warte jest 64 mln euro. Solaris w wygranym przetargu zobowiązał się również do dostarczenie części zamiennych w trakcie trwania dwuletniego okresu gwarancyjnego.


- Bardzo cieszymy się z wygrania tego przetargu, tym bardziej, że o tak duże zamówienie walczyli najważniejsi producenci z całej Europy - przyznaje Małgorzata Olszewska członek zarządu Solarisa ds. sprzedaży i marketingu.

- Oferta firmy Solaris okazała się jednak najlepsza. Mimo, że nasza marka nie jest jeszcze bardzo dobrze znana na rynku serbskim, zapewniamy zarówno właścicieli GSP, jak i pasażerów w Belgradzie, że otrzymają produkt na najwyższym europejskim poziomie, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podróżowania - dodaje Małgorzata Olszewska.

Początkowo kontrakt zakładał dostarczenie 180 autobusów jednak zawierał on opcję rozszerzenia o 15 proc. Belgradzka spółka skorzystała z tej możliwości. Wszystkie Solarisy Urbino trafią do Serbii jeszcze w tym roku. Pierwsze autobusy mają być dostarczone na przełomie czerwca i lipca a ostatnie w październiku.

Do tej pory w Serbii pojazdy marki Solaris są wykorzystywane w miejscowości Novi Sad, dokąd w 2011 roku zostało dostarczonych sześć autobusów Solaris Urbino12 napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Dwieście przegubowych Solarisów dla Belgradu będzie w pełni niskopodłogowych i klimatyzowanych. Autobusy będą spełniać normę emisji spalin euro5. W każdym z pojazdów dla bezpieczeństwa pasażerów zostanie zainstalowany system monitoringu składający się z 7 kamer.

Mój Reporter

Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
Zastanawiasz się gdzie zjesz najsmaczniejsze lody?
Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

Dane kontaktowe

Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego Reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

Oświadczenia:

Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

autobus

kotek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 28

tak trzymać tylko uwaga na podatek exsportowy bo plajta gotowa

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Najlepsza oferta - ha, ha, ha!

xxl (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 28 / 31

Raczej najtańsza. Ale zatrudniając przy produkcji niewolników, którym Solaris pewnie płaci ledwie średnią krajową można wygrywać przetargi.
Współczuję mieszkańcom Belgradu bo przy panujących na...rozwiń całość

Raczej najtańsza. Ale zatrudniając przy produkcji niewolników, którym Solaris pewnie płaci ledwie średnią krajową można wygrywać przetargi.
Współczuję mieszkańcom Belgradu bo przy panujących na Bałkanach upałach przy tej "solarisowej" klimatyzacji będą padać jak kawki.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

olaf

średnia krajowa to mało? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

chyba masz na myśli minimum 1600 brutto bo średnia to ponad 3000

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo