Piotr Machalica: Rozmowa z kobietą musi być pasjonująca

Piotr Machalica: Rozmowa z kobietą musi być pasjonująca

Katarzyna Sklepik

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Piotr Machalica: Rozmowa z kobietą musi być pasjonująca
Piotr Machalica: Rozmowa z kobietą musi być pasjonująca

Piotr Machalica.

Piotr Machalica - choć na pozór wydaje się szorstki, zdystansowany, a nawet trochę cyniczny, nadal potrafi czarować aksamitnym głosem. Widownia pamięta go jako intrygującego seksuologa Olgierda Pasikonika ze "Sztuki kochania", zdeterminowanego kapitana Popczyka w "Zabij mnie glino", twardego generała Bogusława Górę z trzeciej części "Ekstradycji" czy policyjnego "Kameleona".
Piotr Machalica przyjechał do Poznania, by - wspólnie z Grażyną Wolszczak - wystąpić w "Listach miłosnych" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Sztukę amerykańskiego dramaturga Alberta R. Gurneya zagrali na zaproszenie "Klubu Starego Browaru". Czytając listy opowiedzieli poznaniakom romantyczną i wzruszającą historię silnego, choć skomplikowanego, uczucia łączącego przez ponad czterdzieści lat Melissę i Andy'ego. Przyjaciół ze szkolnej ławy, których połączyła miłość.

Jaka jest - Pana zdaniem - współczesna kobieta? Czym intryguje mężczyzn?

Piotr Machalica: - Nie wiem, ja się nie znam na kobietach…

Nie wierzę…

Piotr Machalica: - Naprawdę.
Zawsze interesowały mnie kobiety, z którymi mógłbym porozmawiać o wszystkim. Obojętnie, czy gadalibyśmy o życiu, o samochodach, czy o sztuce. Dzisiaj kobiety są bardziej niezależne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ale to nie znaczy, że są w czymś lepsze czy gorsze. Mają po prostu inne priorytety, stawiają sobie inne cele. Są silne i co ważne, dużo mądrzejsze od facetów. Trzymają swoje życie w garści, a nie wiszą uczepione do męskiego ramienia. Znają swoje możliwości. To warunkują oczywiście czasy, w których żyjemy. To wszystko tak szybko się zmienia...

Kobiety też?

Piotr Machalica: - Kobiety muszą intrygować czymś więcej niż tylko wyglądem i kobiecością. Inteligencją, charakterem i zaradnością. Umiejętnością prowadzenia rozmowy. Kobieta musi umieć ciekawie mówić i słuchać. Rozmowa z nią musi być pasjonująca.

Tak jak rola. Mężczyźni, których Pan zagrał, zawsze robili duże wrażenie na kobietach. Perfekcyjni w pracy, zdeterminowani w działaniu, ale w życiu prywatnym nie do końca szczęśliwi. Takimi bohaterami, jak choćby doktor Pasikonik czy kapitan Popczyk, chętnie by się zaopiekowały…

Piotr Machalica: - Na szczęście, wybierając role, nie zastanawiałem się nad tym, czy będzie się ona podobała kobietom. Choć nie ukrywam, że każdy z moich bohaterów ma jakieś moje cechy, moje mięśnie, kości, moje wnętrze, wrażliwość. Bo ja już jestem taki życzliwy. Życzliwy dla ludzi.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo