Kobieta Przedsiębiorcza 2012: Znamy końcowe wyniki...

Kobieta Przedsiębiorcza 2012: Znamy końcowe wyniki poznańskiego i wielkopolskiego plebiscytu

PILAR, PEJ

Głos Wielkopolski

Głos Wielkopolski

Stefania Talbierz i Lucyna Białk-Cieślak.

Stefania Talbierz i Lucyna Białk-Cieślak.

Znamy wyniki plebiscytu na "Kobietę Przedsiębiorczą - Poznań 2012". Dziś zakończyło się głosowanie czytelników. Zwyciężyła w nim Lucyna Białk-Cieślak. Plebiscyt trwał jednocześnie również w 13 regionalnych tygodnikach "Głosu Wielkopolskiego", w których wybrano lokalne zwyciężczynie. Najwięcej głosów otrzymała Stefania Talbierz, która została "Kobietą Przedsiębiorczą Wielkopolski 2012".
Stefania Talbierz i Lucyna Białk-Cieślak.

Stefania Talbierz i Lucyna Białk-Cieślak.

W trwającym prawie trzy tygodnie głosowaniu czytelników Lucyna Białk-Cieślak zdobyła 1131 głosów. Zwyciężczyni poznańskiego plebiscytu jest dyrektorem Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej. Wcześniej była dyrektorem III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Pełniła też funkcję wielkopolskiego kuratora oświaty i dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Pobiedziskach.

Jej pasją jest filozofia i turystyka. Interesuje się również nauka i językami obcymi. Jak mówi o sobie: "Jestem otwarta na ludzi i świat". Prywatnie żona i mama dwóch nastoletnich córek.

Kapituła plebiscytu nominowała Lucynę Białk-Cieślak za zainicjowanie pierwszego w Polsce zachodniej klastra edukacyjnego, który został uruchomiony, dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Poznański klaster tworzą najnowocześniejsze w Wielkopolsce i w Polsce laboratoria: mechatroniki, spawalnictwa, obrabiarek CNC oraz odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zostały uruchomione nowe kierunki kształcenia.

Tytuł "Kobiety Przedsiębiorczej Wielkopolski 2012" zdobyła Stefania Talbierz. W głosowaniu czytelników zgromadziła aż 2536 głosów. Laureatka plebiscytu jednocześnie otrzymała miano "Kobiety Przedsiębiorczej 2012 - Kalisz/Ostrów Wielkopolski".

Stefania Talbierz prowadzi w Kaliszu wraz z mężem Andrzejem Zakład Galanterii Skórzanej "Stefania". Firma jest jednym z największych producentów galanterii skórzanej w Polsce, zatrudnia ponad 100 osób. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 1992 roku. Miesięcznie zakład wytwarza od 8 tys. do 10 tys. produktów. Większość z nich idzie na eksport do takich krajów jak: Niemcy, Czechy, Węgry, Rosja, Ukraina, Rumunia czy nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jednakże w Kaliszu Stefania Talbierz znana jest z tego, że od wielu lat wspiera różne lokalne inicjatywy na osiedlu Winiary. Jest również zaangażowana w pomoc kaliskim sportowcom.

W piątek na łamach "Głosu Wielkopolskiego" z okazji Dnia Kobiet oficjalnie ogłosimy wyniki wszystkich edycji plebiscytu na "Kobietę Przedsiębiorczą 2012".


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo