Pomoc dla Palestyny: mieszkańcy chętnie odpowiedzieli na...

  Pomoc dla Palestyny: mieszkańcy chętnie odpowiedzieli na apel

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Członkowie Stowarzyszenia "Lepszy Świat" przyłączają się do akcji niesienia pomocy cywilnym ofiarom zbrojnego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zorganizowali zbiórkę darów, które trafią potem do Strefy Gazy. O wsparcie proszą poznaniaków.
  - Zbieramy przede wszystkim środki opatrunkowe - wyjaśnia Marcin Janasik z poznańskiego Stowarzyszenia "Lepszy Świat". - Dary można przynosić do punktu Infocafe - ul. Libelta 22 od poniedziałku do piątku w godzinach 14.30- 18.30 - my je przekażemy Ambasadzie Palestyńskiej w Warszawie.

  Okazuje się, że poznaniacy bardzo chętnie odpowiedzieli na apel stowarzyszenia. Akcja trwa od kilku dni, a już udało się zebrać ponad 800 produktów.
  Mieszkańcy przynoszą między innymi watę, bandaże, gazę, strzykawki czy inne środki opatrunkowe. Ale nie tylko. Do punktu przyszła emerytowana lekarka, która w darze przekazała komplet narzędzi laryngologiczych.

  Stowarzyszenie kontaktowało się z ambasadą palestyńską. Pomoc jest bardzo potrzebna.
  - Jesteśmy naprawdę bardzo wdzięczni mieszkańcom Poznania za okazane wsparcie. Brakuje nam praktycznie wszystkiego - przyznaje Agnieszka Milewska z Ambasady Palestyńskiej w Warszawie. - Jednak najbardziej potrzebne są pieniądze oraz środki opatrunkowe i lekarstwa. Mamy listę leków, które chcemy przekazać między innymi Polskiej Akcji Humanitarnej.

  PAH, który organizuje transport rzeczy na teren Autonomii, większość potrzebnych rzeczy kupi na miejscu. A to dlatego, że są problemy z wjazdem na teren Strefy Gazy .

  - Strona izraelska nie zgadza się na przewóz leków - opowiada Marcin Janasik. - Twierdzą, że niektóre z nich mogą być wykorzystane na przykład do produkcji narkotyków, dlatego zbieramy środki opatrunkowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wykończyć Hamas !!

  czikoczako (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  artykuł stronniczy - "źli Żydzi, dobrzy Palestyńczycy". Strona izraelska może i nie zgadza się na przewóz leków, za to strona arabska wykorzystuje dzieci do roli samobójców, urządza punkty...rozwiń całość

  artykuł stronniczy - "źli Żydzi, dobrzy Palestyńczycy". Strona izraelska może i nie zgadza się na przewóz leków, za to strona arabska wykorzystuje dzieci do roli samobójców, urządza punkty strzeleckie w szkołach i meczetach. fajnie co ?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo