72-letni kierowca zasłabł za kierownicą i staranował ludzi...

    72-letni kierowca zasłabł za kierownicą i staranował ludzi na przystanku

    Marek Weiss

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Jedenaście rannych osób, w tym pięcioro nastolatków, to bilans wypadku, do którego doszło wczoraj o godzinie 11.40 w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Starszy kierowca zasłabł za kierownicą i wjechał w grupę oczekującą autobusu na przystanku.
    Dramat rozegrał się w pobliżu miejskiego targowiska, przy bardzo ruchliwej ulicy Głogowskiej, którą przebiega przez miasto trasa krajowa nr 11 Poznań - Katowice. Tuż przed wjazdem na rondo fiat punto nagle zjechał z jezdni, sforsował krawężnik i wpadł w osoby stojące na przystanku. Potem przejechał jeszcze kilkanaście metrów i zatrzymał się dopiero na stojącym na pobliskim skwerze głazie poświęconym Fryderykowi Chopinowi.

    Wstępne ustalenia i zeznania świadków zdarzenia wskazały, że najprawdopodobniej 72-letni kierowca zasłabł za kierownicą. Nieprzytomny trafił do ostrowskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u niego wylew krwi do mózgu.

    - Gdybym nie odskoczył o metr w bok, też by we mnie wjechał. Z początku myśleliśmy wszyscy, że to jakiś pirat drogowy, ale okazało się, że ten mężczyzna nie dawał żadnych znaków życia - mówił jeden z mężczyzn stojących na przystanku.

    Łącznie karetki zabrały z miejsca wypadku dziesięć rannych osób, w tym pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 16 lat. Kolejny poszkodowany sam zgłosił się na pogotowie po pewnym czasie.

    - Pacjenci mają wielonarządowe obrażenia, wstrząs mózgu oraz połamane ręce i nogi. Stan dwóch z nich jest ciężki - poinformował bezpośrednio po zdarzeniu Dariusz Bierła, ordynator oddziału ratunkowego ostrowskiego szpitala.

    1 »

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Magazyn

    Wideo