Zima powoli poluźnia mroźny uścisk

  Zima powoli poluźnia mroźny uścisk

  BEM, KAS, RD, SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kolejne dwa pęknięte wodociągi, kilkadziesiąt nieczynnych parkomatów, ślisko na drogach i chodnikach - to tylko niektóre skutki kilkunastopniowych mrozów.
  - Wczoraj wydaliśmy zlecenie dla wszystkich firm odpowiedzialnych za utrzymanie stanu poznańskich ulic - zapewnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Drogowcy mają całodobowy kontakt z Biurem Prognoz IMGW w Poznaniu .

  - Ulice zostały posypane mieszanką. Zwróciliśmy też uwagę na przykładanie większej dbałości o chodniki, bo osadzająca się na nich szadź powoduje, że bywa na nich ślisko - dodaje T. Libich.
  Sprawy interwencyjne można zgłaszać przez całą dobę w Centrum Zimowego Utrzymania przy ZDM (pod nr tel. 061 647 72 31).

  Aquanet radzi administratorom, jak zabezpieczyć przyłącza wodociągowe przed zamarzaniem, bo takich zgłoszeń pod dyżurnym numerem 994 jest obecnie najwięcej.

  Jak się okazało w minionych dniach nie da się jednak zapobiec awariom sieci. We wtorek pękły ciepłociąg przy Głogowskiej i wodociąg na osiedlu Sielawy. Wczoraj pękły rury na ulicach Górna Wilda oraz Naramowickiej.

  - Awaria dotyczy posesji przy ulicy Naramowickiej 152 i 152a. Mieszkańcy mają w domach minimalnie mniejsze ciśnienie wody, ale nie powinni mieć przerw w jej dostawie z powodu prowadzonych napraw - tłumaczyła Dominika Apanowicz z działu marketingu Aquanetu. Zapewniała, że prace zostaną zakończone jeszcze w środę.

  Największą trudność w takich sytuacjach sprawia przebicie się przez przemarznięty grunt. Na poznańskich nekropoliach grabarze od kilku dni mogą pracować tylko dzięki rozmrażaniu ziemi przez koksowniki. Grunt jest zmrożony do głębokości 70 centymetrów!

  Strażacy i policjanci apelują do mieszkańców, by nie wchodzili na zamarznięte stawy. Proszą, by korzystać z bezpiecznych lodowisk.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo