Radni nie chcą słyszeć o droższych biletach MPK

  Radni nie chcą słyszeć o droższych biletach MPK

  Katarzyna Fertsch, Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznaniacy nie otrząsnęli się jeszcze po ubiegłorocznej podwyżce cen biletów MPK, a tu już grozi nam kolejna. Zarząd Transportu Miejskiego opracowuje analizę kondycji finansowej przewoźnika miejskiego. Nie jest wykluczone, że skończy się to skierowaniem do radnych wniosku o wprowadzenie kolejnej podwyżki.
  - Można spodziewać się w tym roku kolejnej podwyżki cen biletów MPK. Poprosiłem ZTM o przygotowanie takiego wniosku - twierdzi Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta miasta Poznania, odpowiedzialny za komunikację miejską.

  Zbigniew Rusak, szef ZTM twierdzi, że na sporządzenie analizy ma czas do końca miesiąca i wcześniej nie chce mówić o postępach prac. Przyznaje jednak, że coroczne podwyżki (o stopień inflacji) są dobrym pomysłem.


  - Z roku na rok rosną koszty finansowania komunikacji miejskiej. Gdy zaczęło brakować kierowców, trzeba było podnieść pracownikom pensje. Nie mówiąc już na przykład o wyższych cenach benzyny czy prądu, który w lutym ma zdrożeć o 10 procent - mówi Zbigniew Rusak.

  Brak systematycznych, niewielkich podwyżek może doprowadzić według niego do sytuacji podobnej jak w ubiegłym roku.

  - Sieciówki i bilety jednorazowe nie drożały od 2-3 lat. Kiedy już w końcu trzeba było podnieść ich ceny, mocno uderzyły one w pasażerów - przekonuje.

  Co roku bilety miałyby drożeć o 5-10 procent. Przy takim wzroście za najtańszy dziś bilet 15-minutowy pasażer będzie musiał zapłacić o około 10 groszy więcej.

  Pomysł wprowadzenia wyższych cen biletów MPK w tym roku może jednak spalić na panewce. Musi bowiem uzyskać poparcie Rady Miasta, a to jest mało prawdopodobne. Ostatnia podwyżka uderzyła już poznaniaków po kieszeni. Jest i ambicjonalny powód sprzeciwu. Radni poczuli się oszukani przy wprowadzeniu wyższych opłat za wodę i ścieki.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bilety MPK

  Marycha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Buahaha zwłaszcza koronnym argumentem jest podwyżka ceny benzyny....zbliża się do 3 zł zatem płaćmy więcej za bilety, trzeba sfinansować adwokatów Grobelnego.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo