IPN lustruje marszałków

  IPN lustruje marszałków

  Krzysztof M. Kaźmierczak, CYT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Burza po naszym wczorajszym artykule. Wicemarszałkom Wielkopolski oraz prezydentowi Konina grozi uznanie ich za kłamców lustracyjnych i utrata stanowisk. IPN wszczął już procedury stosowane wobec podejrzanych o kłamstwo lustracyjne.
  - Zajęliśmy się sprawą nim jeszcze umieszczono nazwiska samorządowców w katalogu internetowym - powiedziała nam Agata Gut, prokurator z pionu lustracyjnego poznańskiego oddziału IPN.

  Zaskakujący przebieg miała wczorajsza konferencja Leszka Wojtasiaka, który według dokumentów archiwalnych był agentem wojskowych tajnych służb. Zdenerwowany wicemarszałek zaprzeczył, że był TW i zagroził procesami mediom informującym o ustaleniach IPN.
  Następnie ostro zaatakował wiceprzewodniczącego sejmiku województwa wielkopolskiego, Zbigniewa Czerwińskiego, który przedwczoraj powiedział nam, że marszałek powinien zająć się sprawą przeszłości swoich zastępców. - Akurat ktoś taki jak pan Czerwiński nie ma prawa mnie oceniać - oświadczył Wojtasiak. Stwierdził, że polityk PiS w sposób nieuczciwy dostał się na studia. Zapytany o stawiany mu zarzut Czerwiński roześmiał się. - Widać panu Wojtasiakowi puszczają już nerwy. Na studia przyjęto mnie bez egzaminów, bo wygrałem ogólnopolski konkurs wiedzy historycznej - wyjaśnił.

  Wojtasiak mówił na konferencji także o licznych wyrazach współczucia od kolegów partyjnych. Kiedy zapytaliśmy go o nazwiska współczujących polityk wymienił tylko posła Tomasza Nowaka z PO, który był zarejestrowany jako kontakt operacyjny SB.

  Do wicemarszałka, który jest skarbnikiem wielkopolskiej Platformy, ze słowami wsparcia nie dzwonił na pewno ani marszałek, ani lider wielkopolskiej PO, Waldy Dzikowski. - To nie jest wesoła sytuacja dla samego zainteresowanego i całej Platformy. Nie jest to jednostkowy przypadek w Wielkopolsce. Myślę, że zarząd całej partii może podjąć decyzję, co w takiej sytuacji robić - stwierdził poseł Dzikowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Agenci cdn;cdn ???

  maur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  No a pod jakim szyledm, poza PO, mogą jeszcze na coś liczyć ???? Zastanawia mnie odpowiedź na pytanie, jeśli bezprawnie sprawują swoje funkcje to i wszelkie decyzje z ich podpisem też są bezprawne....rozwiń całość

  No a pod jakim szyledm, poza PO, mogą jeszcze na coś liczyć ???? Zastanawia mnie odpowiedź na pytanie, jeśli bezprawnie sprawują swoje funkcje to i wszelkie decyzje z ich podpisem też są bezprawne. Może tak znalazłby się ktoś w Poznaniu niezadowolony z działania tych ludzi i podał ich do sądu żądając dowolnego odszkodowania albo zadośćuczynienia????zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo