Znowu zagra Orkiestra złożona z milionów czułych ludzkich...

  Znowu zagra Orkiestra złożona z milionów czułych ludzkich serc

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XVII. Na ulice w całej Polsce wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy.
  W Poznaniu finał odbędzie się przed CK Zamek. Występować będą gwiazdy, m.in. zespół Armia obchodzący w tym roku 25-lecie istnienia. Początek koncertów o godz. 16. Wcześniej muzyki posłuchać będzie można na pl. Mickiewicza. Na scenie przed Zamkiem i na pl. Mickiewicza, od godz. 10.30 odbywać się będą pokazy sprawności wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo. W holu Zamku licytowane będą przedmioty przekazane przez poznaniaków. I właśnie aukcje wywołują najwięcej emocji - po tym jak napisaliśmy wczoraj, że MSWiA uznało licytacje za nielegalne.
  - Jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami prasy, że nie ma zgody MSWiA na licytację - mówi Andrzej Maszewski, odpowiedzialny za przebieg finału.

  - To sprawa Jurka Owsiaka, a wszystkie ustalenia i komentarze w tej kwestii należą do sztabu Orkiestry - dodaje Marek Raczak, dyrektor CK Zamek. WOŚP przyznaje, że prowadzone przez nią akcje nie mogą być licytacją, ponieważ sztab nie jest właścicielem wystawianych przedmiotów. Dlatego zamiast słowa "licytacja" musi się pojawić się inna formuła. Rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies powiedział, że sztaby zostaną o tym uprzedzone i nie spowoduje to dodatkowych komplikacji.

  Wśród wartościowych przedmiotów wystawionych na licytację w Poznaniu są: złote serduszko od Fundacji WOŚP (w całej Polsce będzie ich 20), dwa serduszka od poznańskiej policji, obrazy, monety, książki, pobyt w pensjonacie w górach. Są także dary przekazane przez redakcję "Polski Głosu Wielkopolskiego": m.in. autograf Nelly Furtado, piłki z podpisami piłkarzy Lecha i albumy o Powstaniu Wielkopolskim.

  Dary przyjmowane są do soboty. Biuro finału (CK Zamek, pokój 329) czynne jest w godz. 12-18.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo