W piątek pierwsza próbna matura

  W piątek pierwsza próbna matura

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolscy maturzyści, podobnie jak ich koledzy w całej Polsce, przygotowują się do próbnych egzaminów. Pierwszy z nich - z języka polskiego - napiszą już w piątek. Początek próby o godzinie 9.
  12 stycznia maturzyści zmierzą się z arkuszem z języka obcego. Głównie z angielskiego, bowiem ten język wybierają zwykle prawie wszyscy uczniowie. Następnego dnia, maturzyści zmierzą się z wybranym przez siebie przedmiotem. I tu, podobnie jak w poprzednich latach młodzież postawiła na geografię, biologię, historię i wiedzę o społeczeństwie.

  Do końca września, uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych - na specjalnych deklaracjach - musieli podać jakie przedmioty i na jakim poziomie będą zdawać.

  Po analizie wstępnych deklaracji wynika, że również w tym roku największą popularnością cieszy się geografia. Tuż za nią znalazły się biologia, historia i wiedza o społeczeństwie. Bezkonkurencyjny nadal pozostaje język angielski. Chce go zdawać ponad 90 procent maturzystów. Pozostałe języki: niemiecki, francuski i rosyjski z roku na rok odchodzą w zapomnienie. Wybierają je ci uczniowie, którzy zdecydowali się na ich naukę w klasach dwujęzycznych lub jako języ rozszerzony.

  Po próbnej maturze, najczęściej wprowadzaną przez uczniów zmianą są poziomy trudności: z podstawowego na rozszerzony. Do próbnych egzaminów ponad 70 procent z nich przystąpiła głównie na poziomie podstawowym.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo