Novotel Poznań zmienia wygląd

  Novotel Poznań zmienia wygląd

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Za kilka dni rozpocznie się kolejny etap remontu w hotelu Novotel Poznań Centrum. Restauracja zmieni swój wizerunek pochodzący z lat 70.
  Ten 21-kondygnacyjny obiekt został zbudowany z wielkiej płyty wg projektu J. Liśniewicza, J. Maciejewskiego i C. Nawrockiego w latach 1975 - 78. W końcu lat dziewięćdziesiątych podjęto decyzję o odnowieniu gmachu. Prace rozłożono na kilka etapów. Pierwszy z nich miał miejsce w latach 2001 - 02. Wykonano wówczas generalny remont, zmieniono wygląd fasady budynku i zmodernizowano pokoje.

  Cały czas trwają prace nad dostosowywaniem pokoi do coraz większych wymagań gości.
  W ubiegłym roku zakończyły się prace przy poprawianiu bezpieczeństwa. Założony został m.in. dźwiękowy system ostrzegania, dzięki któremu w każdym pomieszczeniu można usłyszeć, że uruchomił się alarm.
  Zostało też otwarte centrum biznesowe, którego stylizacja przedstawia to, jak będzie wyglądał wystrój całego hotelu.

  Nad całością prac remontowych czuwać będzie francuski projektant. Chodzi o to, aby jeden z najbardziej lubianych przez gości hoteli, odzyskał blask. Co ciekawe, nie zostaną usunięte wszystkie elementy wystroju z lat 70., bowiem wraca moda na tamte czasy.
  Dzięki remontowi poprawi się nie tylko standard, ale także hotel może zyskać kolejną gwiazdkę na piłkarskie mistrzostwa Euro 2012.

  - Prace rozpoczną się w tym miesiącu - mówi Monika Gruszka, asystent dyrektora. - Na razie remontowana będzie jedynie restauracja. Wiadomo, jaka obecnie jest sytuacja na rynku, dlatego nie wiemy, kiedy zostaną wznowione kolejne prace przy unowocześnianiu wnętrz hotelu.

  Na razie z nowoczesnego wyglądu sal mogą cieszyć się biznesmeni, bowiem specjalnie na spotkania został stworzony Business Club. To daje pogląd, w jakim stylu zostanie urządzona hotelowa restauracja. Zmieni ona także swoje położenie. Do tej pory odwiedzający mieli widok na plac Andersa, a po remoncie widzą Stary Browar.

  Nie wiadomo jeszcze, kiedy mają szansę rozpocząć się kolejne prace modernizacyjne przy zmianie wystroju holu, recepcji, sal konferencyjnych i bankietowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo