Menu Region

Tak próbują Zenon Laskowik, Michał Grudziński i reszta...

Tak próbują Zenon Laskowik, Michał Grudziński i reszta Kabareciarni. Zobacz! [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski Zdjęcie autora materiału

Kamilla Placko-Wozińska

2Komentarze Prześlij Drukuj
Zenon Laskowik, Michał Grudziński, Andrzej Piątek, Grzegorz Tomczak i śpiewające (nie tylko) panie Julia Mikołajczak i Adrianna Biernacka czyli Kabareciarnia wystąpi w poniedziałkowy wieczór w Teatrze Wielkim z nowym programem ,,Chity dla prosperity". Obejrzeliśmy próbę spektaklu.
Kabareciarnia Zenona Laskowika ma się całkiem dobrze, można rzec, że przeżywa swoje prosperity, skoro mogła sobie pozwolić na wynajęcie... rekwizytora. I to nie byle jakiego, bo Michała Grudzińskiego.

Czytaj także:
Tusk i Kaczyński znad parawanu Laskowika [RECENZJA]


W poniedziałek wieczorem poznańska publiczność zobaczy nowy spektakl Kabareciarni.
My już trochę wiemy, podejrzeliśmy bowiem próbę, która odbyła się w czwartek przed przedstawieniem ,,Chity dla prosperity" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Puszczykowie. Panowie jeszcze bez eleganckich marynarek, a panie bez wystrzałowych, wieczorowych kiecek. Tylko Julia Mikołajczak na czas szlafrokowej sceny zakłada porannik, a Michał Grudziński od początku jest trochę rekwizytorem.

- Dla mnie to jest prawie jak debiut - mówi aktor Teatru Nowego w Poznaniu. - Praca różni się od teatru, niektóre swoje kwestie dostałem wczoraj.

Bo Zenon Laskowik dobrze wie, że kabaret musi nadążać za życiem, musi być nawet z dnia na dzień aktualizowany. W spektaklu znajdą się więc już i związki partnerskie i pewna posłanka...

Gdy młodsza część zespołu próbuje na scenie, Laskowik i Grudziński zajmują miejsca na widowni, a potem dzielą się uwagami. Czasami sceny trzeba powtórzyć, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. A i dwaj nestorzy nawzajem uczą się od siebie - kabaretu i gry aktorskiej.

Szczególnie trudne zadanie ma na próbie Adrianna Biernacka, która swój erotic song wykonuje w dżinsach i swetrze. Oj, będzie się pewnie działo, gdy włoży, wydekoltowaną czerwoną sukienkę... Jak nic program tylko dla dorosłych.

Próbuje też Grzegorz Tomczak (zaczyna stosunkowo łatwo, bo od piosenki przy piwie), poeta, bard, do niedawna chudy chłopak z gitarą. Przybyło trochę kilogramów, a lata w Kabareciarni sprawiły, że staje się rasowym kabareciarzem.

Co jeszcze zobaczymy? Za dużo zdradzać nie możemy. W każdym razie będzie spora dawka piosenek, pojawi się znany już widzom Zenon Pocztylion, zobaczymy oblicza polskich posłów (Andrzej Piątek) oraz oblicza polskiej zdrady (Julia Mikołajczak). A że przyszło nam żyć w bardzo skomercjalizowanych czasach nie zabraknie także reklamy. W każdym razie reżyser Tomczak będzie próbował ją nakręcić...

Spektakl ,,Chity dla prosperity" Kabareciarni Zenona Laskowika obejrzymy w poniedziałek o godzinie 18 i 20.30 w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Reklama
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zenonie

+173 / -228

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

rolk (gość)  •

Pocztylionie, jutro przybywam

odpowiedzi (0)

skomentuj

POWOŁANIE DO (z)BAWIENIA czyli KOMU ODPUŚCI CZARNY BETON :

+180 / -235

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW (gość)  •

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/751161,laskowik-o-wladzy-narkotyk-gorszy-niz-prochy-rozmowa,id,t.html

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama