Złagodzili karę synowi "Makowca"

  Złagodzili karę synowi "Makowca"

  Barbara Sadłowska

  Dzisiaj Sąd Apelacyjny złagodził kary oskarżonym o zgwałcenie młodej poznanianki. Maciej B., syn "Makowca", jednego z najbardziej znanych poznańskich gangsterów, skazany za to przez sąd pierwszej instancji na 4 lata i 10 miesięcy więzienia, zyskał rok i 2 miesiące.
  Jego kolega Karol R. posiedzi rok mniej, czyli 3 lata. Złagodzenie kary dla gwałcicieli Sąd Apelacyjny uzasadnił okolicznościami łagodzącymi dla sprawców, których w należytym stopniu nie uwzględnił sąd pierwszej instancji.

  Według prokuratury, w czerwcu ubiegłego roku Maciej B. i Karol R. bawili się w lokalach przy poznańskim Starym Rynku. Towarzyszyła im Natalia R., której mieli tego wieczoru podać pigułkę gwałtu, a potem zawieźli do mieszkania na Grochowych Łąkach. Tam zgwałcili dziewczynę.

  Inną wersję wydarzeń przedstawili oskarżeni i ich znajomi. Według nich do żadnego gwałtu nie doszło. Dziewczyna znała sprawców. Bywało, że nocowała u Macieja B. Tamtej nocy piła w jego towarzystwie, a po zabawie w dyskotece pojechali wspólnie do mieszkania. Tam doszło do zbliżenia dziewczyny z Maciejem. To zdarzenie sfilmował jego kolega.

  Natalia miała zawiadomić policję o gwałcie, bo podobno oskarżeni wpadli na pomysł, by za duże pieniądze szantażować jej ojca upublicznieniem filmu.

  Sąd wyłączył jawność procesu. Przyjął natomiast, że prawomocnie skazani poznaniacy zgwałcili dziewczynę, ale niektóre okoliczności świadczyły na ich korzyść do tego stopnia, że złagodził im karę.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PENEROWKA

  FILUS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 13

  Ta dziewczyna predzej czy pozniej i tak w burdelu skonczy...bo do niczego innego sie raczej nie nadaje z ta swoja malpia geba!jej pierwszy raz byl w wieku 15 lat i to na dodatek podobno z wlasnym...rozwiń całość

  Ta dziewczyna predzej czy pozniej i tak w burdelu skonczy...bo do niczego innego sie raczej nie nadaje z ta swoja malpia geba!jej pierwszy raz byl w wieku 15 lat i to na dodatek podobno z wlasnym bratem!!to dopiero hardcore!ogolnie jest posmiewiskiem poznania bo na to dllllugo pracowala!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  natalia r. to szmata

  marone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

  Post usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo