Poznań: Studniówka II LO [ZDJĘCIA]

Poznań: Studniówka II LO [ZDJĘCIA]

Justyna Bryske

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Studniówka w II LO w Poznaniu.
1/19
przejdź do galerii

Studniówka w II LO w Poznaniu. ©Łukasz Gdak

Tak na studniówce bawili się maturzyści z II LO w Poznaniu.
- Za oknami zimowa atmosfera, a w auli gorąco - powiedziała rozpoczynając studniówkę Małgorzata Dembska, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

I będzie coraz goręcej, choć wystrój auli sugeruje, że znajdujemy się w środku mroźnej nocy w najpiękniejszych miastach świata. Motyw europejskich miast nocą jest przewodnim tematem tegorocznej studniówkowej dekoracji w "dwójce".

Magii tego wieczoru nie dość. Nauczycielki nie poznają swoich uczniów, skrytych pod eleganckimi kokami bądź marynarkami. Niecodzienny wygląd uczniów wywołuje poruszenie pośród profesorskiego grona. - Tak się zmieniliście dzięki tym strojom, że trudno Was poznać - mówi wicedyrektor Barbara Wieloch do swoich uczniów.

Choć w "dwójce" panują uświęcone tradycją zasady, co do studniówkowych sukienek. Podczas poloneza widać czarno-granatowe sukienki. - W statucie mamy zapis, który mówi, że uczniowie na studniówkę według tradycji ubierają się w szkolny strój, a więc w granatowe, czarne bądź białe barwy - mówi Małgorzata Dembska. Liceum liczy już 93 lata i nawiązuje tym zwyczajem do nienagannych manier, których nauka jest również celem edukacji w "dwójce".

Tradycją jest także to, że studniówka odbywa się w murach szkoły. - Myśl, że za kilka miesięcy będziemy pisać maturę w tym samym miejscu, w którym tańczymy sprawia, że zabawa bardziej ekscytuje - mówi Magdalena Smula, uczennica ostatniej klasy.

I zgodnie z motywem europejskich miast nocą, faktycznie, cały świat na jedną noc skupił się dla trzecioklasistów w tym jednym miejscu i należy do nich.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo